بازی ایرانی راز جنگل

بازی ایرانی راز جنگل


تعداد بازیکنان: 2-6 بازیکن
زمان بازی: حدود 30 دقیقه
مناسب برای بازیکنان بالای 6 سال

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

175,500 تومان

195,000 تومان

-10%

- +

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی راز جنگل

بازی فکری راز جنگل  یک بازی ابتکار عمل و حافظه ، یک بازی فوق العاده جذاب ، قدیمی و نوستالژی است که دوران کودکیمان ساعتها با آن سرگرم می شدیم و فکر و ذهنمان را درگیر میکرد. اکنون بزرگترها با آن خاطرات شیرینی دارند و هنوز هم سرگرم کننده افراد در محافل و مهمانیهاست.
بازی راز جنگل جزو دسته بازی فکری است که علاوه بر سرگرم کردن همگان ، یک ورزش مفید برای مغز محسوب می شود و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد.

بازی معروف و قدیمی حافظه ای راز جنگل جستجویی در سرزمین داستانهای افسانه ای است !

 

مشخصات بازی فکری راز جنگل :

    مناسب برای تمامی سنین و همه اعضای خانواده
    افراد مورد نیاز برای انجام بازی بین 2 تا 6 نفره
    دارای صفحه ی بازی
    ابعاد صفحه ی بازی 48 × 33 سانتیمتر
    دارای 13 عدد کاج به همراه پولک تصاویر گنج ها
    دارای 13 عدد کارت گنج
    دارای 2 عدد تاس
    دارای 6 عدد مهره ی آدمک رنگی
    دستور العمل انجام بازی
    دارای نشان استاندارد ایران
    ساخت ایران – فکر آذین


داستان بازی راز جنگل :

داستان  بازی فکری راز جنگل  مربوط به حکمرانی است که می خواهد افراد لایق به دنبال گنج در جنگل سحرآمیز بگردند.

 

داستان بازی حکمران:

روزی روزگاری حکمران محبوبی در کنار یک جنگل اسرار آمیز در قلعه ای حکمرانی می کرد. قوانینی که او وضع کرده بود چنان درست و عاقلانه بود که باعث شده بود همه او را بسیار دوست بدارند. سالها گذشت و حکمران بتدریج پیر شد و نگران اینکه چه کسی باید بعد از او بر این سرزمین بدرستی حکومت کند، از طرفی به او بارها خبر رسیده بود که در جنگل اسرار آمیز گنجینه های عجیب و غریب پنهان شده است. از آنجا که حکمران دوست داشت فرد لایقی را پس از خود برگزیند تصمیم گرفت کسی را که بتواند با فراست و تیزهوشی، سه تا از این گنجینه ها را بیابد جانشین خود کند بنابراین بر اساس این فکر، جارچیانی را به سر تا سر سرزمین خود روانه کرد تا به همه تصمیم خود را اعلام کند.

بقیه داستان را بازیکنان بازی می کنند. آنها در جستجوی مخفیگاه حیوانات به جنگل سحر آمیز خواهند رفت. وظیفه آنها یافتن این مخفیگاه ها و سپس رسیدن به کلبه پیرمرد و فاش کردن محل مخفیگاه است. بازیکنی که بدرستی سه تا از این مخفیگاه ها را به پیرمرد اطلاع دهد صاحب همیشگی قصر و برنده بازی است.
 

آماده سازی بازی فکری راز جنگل :

درختان کاج را بطور ایستاده و تصادفی بر روی صفحه ی بازی و در 13 محل مشخص شده  بر روی صفحه بازی بچینید . هر بازیکن یک مهره را انتخاب و آنرا در نقطه شروع قرار دهد . کارت های گنج را بر زده و پشت به رو در حیاط قلعه روی محل کارت ها قرار دهید . اولین کارت را برگردانید تا تصویر آن مشخص باشد و معین شود بدنبال کدام گنج باید گشت . به کمک تاس تصمیم می گیریم که چه کسی باید بازی راز جنگل را شروع کند .

 

روش بازی راز جنگل :

نوبت بازی بصورت گردش عقربه های ساعت می باشد . هر دو تاس در هر نوبت با هم انداخته می شود ، بازی از دروازه ی دهکده شروع خواهد شد . خانه ی هاشور خورده جلوی دهکده خانه شماره یک محسوب می شود و نقطه ی شروع بازی راز جنگل خواهد بود . بازیکنان بدنبال یافتن گنجینه ای هستند که کارت آن در حیاط قلعه رو شده است و قابل مشاده است .

هر دو تاس با هم پرتاب می شوند ولی هر یک جداگانه در نظر گرفته می شود . شما می توانید با شماره کوچک تر یا بزرگتر حرکت خود را آغاز کنید ، هم چنین می توانید در مسیر به جلو یا عقب حرکت نمائید . مثلا اگر اعداد 5 و 3 آوردید می توانید 8 خانه به جلو یا عقب و یا 5 خانه در یک جهت و 3 خانه در جهت دیگر حرکت کنید .
 

زدن مهره ی حریف در بازی راز جنگل :

اگر آدمک شما با مجموع یا شماره ی هر یک از تاس ها روی خانه ای بنشیند که مهره ی حریف در آنجا باشد ، مهره ی حریف مستقیما به نقطه شروع خواهد رفت و باید از ابتدا بازی را شروع نماید .

بازیکنی که بتواند با شماره یک تاس یا بر اساس شماره هر دو تاس در کنار هر کدام از درختان کاج قرار بگیرد ، میتواند تصویر زیر آن درخت را نگاه کند و آن را به خاطر بسپارد ، البته به صورتی که دیگر بازیکنان تصویر زیر درخت را نبینند . اگر شما تصویر کارت موجود در قلعه را پیدا کردید می توانید راه قلعه را در پیش بگیرید . اغلب بهتر است در حرکت به سوی قلعه نگذارید دیگر بازیکنان از تصمیم شما آگاه شوند . هنگامی که به خانه های اطراف قلعه رسیدید باید با استفاده از شماره هر یک از تاس ها یا مجموع آنها بر روی خانه کلید بنشینید ، اگر نتوانستید روی خانه کلید بنشینید باید بازی را در اطراف قلعه ادامه بدهید و سعی کنید در نوبت های بعدی روی خانه کلید قرار بگیرید .

هنگامی که توانستید بر روی خانه کلید در کنار قلعه قرار بگیرید ، می توانید جای گنجینه ای را که پیدا کرده بودید و مربوط به تصویر موجود در قلعه بود را فاش کنید و درخت مورد نظر را بلند کرده و به دیگران نشان دهید و آنرا سر جای خودش قرار دهید و کارت مربوطه را برای خود نگهدارید . حالا یک کارت دیگر برگردانده می شود و بازیکن بعدی بازی راز جنگل را ادامه خواهد داد . در این حالت مهره ی شما در خانه قلعه می ماند و در نوبت خودتان می توانید چنانچه از مخفیگاه گنج بعدی نیز مطلع بودید آنرا نیز اعلام نمایید و کارت مربوطه را برای خود بردارید ، در غیر این صورت باید به جستجو در جنگل ادامه دهید .

 

برنده بازی راز جنگل :

برنده ی بازی راز جنگل بازیکنی خواهد بود که بتواند مخفیگاه 3 عدد از گنجینه ها را اعلام نماید ، یعنی 3 کارت را تصاحب کرده باشد و او برنده ی بازی راز جنگل خواهد بود .

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی مهمانی
تعداد بازیکن۲ تا ۶ نفر
مدت زمان بازیکمتر از ۳۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۶ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيدارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيندارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out