بازی ایرانی تیکا

بازی ایرانی تیکا


تعداد نفرات: 2 تا 4 نفر
زمان بازی: حدود 20 دقیقه
مناسب برای بازیکنان بالای 4 سال
محصول گروه : زینگو

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

189,000 تومان

210,000 تومان

-10%

- +

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی تیکا

بازی فکری تیکا یکی دیگر از محصولات زینگو است که برای رده سنی بالای ۴ سال طراحی و به بازار عرضه شده است. طراحان این بازی زمان ۲۰ دقیقه را برای آن کافی دانسته اند و ۲ تا ۴ نفر می توانند در کنار هم تیکا بازی کنند. در این بازی پرهیجان، تمرکز بر روی تقویت حافظه بچه ها است. آنها باید جای تخم مرغ ها را به ذهنشان بسپارند. همچنین بچه ها یاد می گیرند که چگونه با هم سن و سالان خود تعامل داشته باشند و از کنار هم بودن لذت ببرند و سرگرم شوند.


اجزای بازی فکری تیکا

    ۴ زمین بازی در رنگ های مختلف
    ۱۳ لانه مرغ
    ۱۰ عدد مرغ
    ۱۰ تخم مرغ سفید
    ۴ تخم مرغ رنگی

چیدمان بازی فکری تیکا

در مرحله اول باید ۱۳ لانه مرغ را هر جور که دوست داشتید بچینید. سپس در هر یک از لانه ها یک تخم مرغ سفید قرار دهید و روی آن ها یک مرغ بگذارید. به دلیل اینکه ۱۳ لانه دارید و ۱۰ مرغ، سه لانه خالی می ماند. اکنون هر یک از بازیکنان یک زمین بازی برای خود انتخاب می کند و تخم مرغ هم رنگ آن را نیز بر می دارد. سپس تخم مرغ رنگی را روی خانه شروع قرار می دهد. طبق رسمی که در انتشارات زینگو وجود دارد، بازیکنان کوچکتر شروع کننده بازی هستند و نفر بعدی، بازیکن سمت چپ آن هاست.

روش بازی فکری تیکا
بازی فکری تیکا دارای دو مرحله می باشد.
مرحله اول

برای این که بازی را شروع کنید، نفر اول یکی از مرغ ها را از جای خود بلند می کند و تخم مرغ آن را برداشته و در جا تخم مرغی قرار می دهد. سپس آن مرغ را در یکی از لانه های خالی می گذارد. اکنون نوبت نفر بعد است و بازیکنان دیگر هم به ترتیب همین کار را انجام می دهند. نکته ای که در بازی تیکا وجود دارد این است که بازیکنان باید حواس خود را جمع کنند و یادشان باشد، کدام مرغ ها هنوز زیرشان تخم مرغ نیست و زیر کدامیک تخم مرغ هست.
اگر به اشتباه مرغی را برداشتید که در زیر آن تخم مرغی نبود چه اتفاقی می افتد؟ هیچ اتفاقی نمی افتد فقط مرغ را سر جای خود برگردانید و تخم مرغ رنگی خود را به خانه بالایی منتقل می کنید. بنابراین هر بار که بازیکنان، اشتباهی مرتکب می شوند، باید تخم مرغ رنگی خود را به خانه ای که در صفحه بازی شان مشخص شده انتقال بدهند. اگر به صفحه بازی خود نگاه کنید، خواهید دید که هر بار اشتباه شما موجب می شود که یک ترک به تخم مرغ تان اضافه شود. بدین ترتیب اگر به خانه آخر رسیدید تخم مرغ می شکند و از بازی حذف خواهید شد.

پایان مرحله اول
بازیکنان به همین ترتیب و به نوبت این مرحله را ادامه می دهند تا اینکه همه ۱۰ تخم مرغ را پیدا کنند. در این لحظه باید ببینید چند بازیکن از دور خارج شده اند و تعداد بازیکنان باقی مانده چقدر است. اگر تنها یک نفر باقی مانده باشد که او به عنوان نفر برنده و مرغدار نمونه معرفی می گردد. اما اگر تعداد بیشتری از بازیکنان در بازی باقی مانده باشند، وقت آن است که به مرحله دوم بروید.
بازی فکری تیکا

مرحله دوم

این مرحله برعکس مرحله اول است. در مرحله دوم به تخم مرغ های رنگی دست نزنید و بگذارید همان جا که هستند باشند. اکنون هر کدام از بازیکنانی که باقی مانده اند، باید از جا تخم مرغی یک عدد تخم مرغ بر دارد و در یکی از لانه هایی که خالی است جاسازی کند و یک مرغ روی آن بگذارد. این بار هم مانند مرحله اول باید حواستان باشد، مرغی را بردارید که مطمئن هستید زیر آن تخم مرغ است، در غیر اینصورت جریمه می شود و یک ترک به تخم مرغ رنگی تان اضافه می گردد. بازی به همین شکل ادامه پیدا می کند تا جایی که همه ده تخم مرغ زیر مرغ ها قرار بگیرند. اگر کسی تخم مرغ رنگی اش بشکند، باید از دور مسابقه حذف شود و از افراد باقی مانده، آن بازیکنی که تعداد ترک های تخم مرغ رنگی اش کمتر از بقیه است برنده بازی است. اگر در این مرحله دو بازیکن امتیازهای برابری با هم داشتند، باید یک دور دیگر بازی کنند تا برنده نهایی مشخص گردد.


پایان بازی فکری تیکا
همانطور که اشاره کردیم پایان بازی تیکا ممکن است در مراحل اول، دوم و حتی سوم اتفاق بیفتد و بستگی به روند و شرایط بازی دارد.

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out