بازی ایرانی دالیزک ( Quoridor Mini)

بازی ایرانی دالیزک ( Quoridor Mini)

بازی ایرانی دالیزک ( Quoridor Mini)

تعداد نفرات: 2 و 4 نفره (بهترین حالت: 2 نفره)

زمان بازی: حدود 10 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 6 سال

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

342,000 تومان

380,000 تومان

-10%

- +

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی دالیزک ( Quoridor Mini)

دالیز یک بازی ۲ تا ۴ نفره‌ی استراتژیک و انتزاعی است با قوانین بسیار ساده. دالیز به روش‌های مختلفی بازی می‌شود، اما یکی از روش‌های پایه‌ای آن به اینصورت است که هر بازیکن باید یا مهره‌ی خود را حرکت دهد یا به وسیله‌ی دیواره‌های‌ چوبی که تعدادشان محدود است، باعث تغییر مسیر حریف شود. بازیکنان این کار را آنقدر تکرار می‌کنند تا یکی از آن‌ها بتواند از آن یکی عبور کند و به منطقه شروع بازی حریف برسد.

پیش گویان گفته اند که جانشین پادشاه، اولین کسی است که بتواند از تالار جادو عبور کند. هرکسی که شهامت ورود به دالیز را داشته باشد، از هر تبار و جایگاه، می‌تواند بخت خود را در گذر از هزارتوهای اسرارآمیز آن بیازماید: جنگجویانی از خانواده‌های اصیل با سلاح سنگین و همراهی جادوگرانی که دیوارهای هزارتو را اینجا و آنجا از زمین بیرون می‌کشند، با قهرمانان بی نام و نشانی رقابت می‌کنند که سلاحی جز شمشیرهای کهنه و هوشمندی خود ندارند. مرزهای سرزمین تحت یورش دشمنان است و سپاهیان نیازمند فرماندهی شجاع، قوی و خردمند که آنان را به پیروزی رهنمون شود. سرانجام چه کسی پیروز از دالیز بیرون خواهد آمد؟ و چه کسی در راهروهای هوشمندانه‌ی رقیبان راه خود را گم می‌کند؟

دالیز یک بازی انتزاعی است با قوانینی که به شکل شگفت‌آوری ساده هستند. این بازی برگردان بازی معروف Quoridor است که در سال 1997 توسط طراحی شد. البته نسخه‌هایی شبیه به این بازی با قوانینی متفاوت که ریشه‌ای کهن دارند در دنیا وجود دارد. این بازی را می‌توان به طرق مختلفی بازی کرد. از گوشه و کنار دنیا، علاقمندان به بازی‌های رومیزی و به خصوص انتزاعی، با دست بردن در قوانین بازی و البته با وفاداری به شکل اصلی بازی، انواع مختلفی از آن را خلق کرده‌اند.

دالیز در سال ۱۳۹۲ توسط هوپا تولید و در بازار عرضه شد. اما استقبال خوب مخاطبان هوپا سبب شد تا پس از آن، این بازی را در دو سایز دیگر طراحی شود. دالیزک، نسخه مسافرتی و دالیز سالار نسخه‌ی نمایشگاهی این بازی هستند.

نکات کلیدی

-با وجود اینکه این بازی در اصل برای کودکان طراحی شده، اما به عنوان یک بازی سریع و سرگرم کننده برای بزرگسالان هم مناسب است.

-یکی از اهداف اصلی بازی تعادل بخشیدن بین نیمکره چپ و راست، به خصوص در کودکان است.

-برای آموزش به کودکانی که توجه و تمرکز کمی دارند نیازی به توضیح و آموزش ندارد. با انجام یک دور از بازی، تمام قوانین را می‌توانید برایشان شرح دهید.

-اجزای جذابی دارد که به خودی خود برای کودکان سرگرم کننده است.

.

ویدیوی آموزش بازی کوریدور Quoridor

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی انتزاعی
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازیکمتر از ۳۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۶ سال به بالا
مکانیک های بازیGrid Movement
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
جنس قطعاتچوبی
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out