Brass: Lancashire

برس لنکشایر (Brass: Lancashire)

تعداد نفرات: 2 تا 4 نفره (بهترین حالت: 4 نفره)

زمان بازی: حدود 60 تا 120 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 14 سالاطلاعات بیشتر

نو

2,300,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی رومیزی یا فکری برس لنکشایر (Brass: Lancashire)

برس لنکشایر -که در ابتدا با نام برس منتشر شد- یک بازی استراتژی اقتصادی است که داستان رقابت تولیدکنندگان پنبه را در لنکشایر در دوران انقلاب صنعتی روایت می‌کند.
شما باید صنایع و شبکه‌های ارتباطی خود را راه‌اندازی کرده و گسترش دهید تا بتوانید پاسخگوی تقاضاهای موجود در بازار برای آهن، زغال و پنبه باشید.
بازی شامل دو نیمه است: مرحله‌ی کانال و مرحله‌ی ریل. برای پیروزی در بازی، باید بیش‌ترین امتیازات ممکن را -که در پایان هر نیمه شمارش می‌شوند- کسب کنید. امتیازات پیروزی از طریق کانال‌ها، ریل‌ها و کاشی‌های صنایع راه‌اندازی‌شده‌تان (کاشی‌های رو-شده)، نصیب شما می‌شوند.
در هر نوبت، بازیکنان، به‌نوبت، دوتا از این عملیات‌ها را انجام می‌دهند:
1) یک کاشی صنعت بسازید...
2) یک ریل یا کانال بسازید...
3) یک صنعت را گسترش دهید...
4) پنبه بفروشید...
5) وام بگیرید...
هر بازیکن، در پایان نوبتش، دو کارتی را که بازی کرده، با دو کارت از بانک کارت، عوض می‌کند. نوبت بازیکنان، بر اساس پولی که در دور قبل خرج کرده‌اند، تعیین می‌شود؛ کم‌خرج‌ترین بازیکن، اوّل بازی می‌کند و پُرخرج‌ترین بازیکن، آخر! این مکانیزم تعیین نوبت، استراتژی‌هایی خاص را در بازی به وجود خواهد آورد و ممکن است یک بازیکن، دو بار پشت‌سرِهم بازی کند.
وقتی که همه‌ی کارت‌ها -که در هر بازی، به‌نسبت تعداد بازیکنان تعیین می‌شوند- بازی شدند، مرحله‌ی کانال تمام شده و امتیازشماری اوّل انجام می‌شود. پس از امتیازشماری، همه‌ی کانال‌ها و همه‌ی صنایعی که در پایین‌ترین سطح توسعه هستند، از بازی حذف شده، کارت‌های جدید به بازیکنان داده شد و مرحله‌ی ریل آغاز می‌شود.
در این مرحله، بازیکنان می‌توانند بیش از یک نقطه از هر شهر را تصاحب کرده و همچنین می‌توانند راه‌های ارتباطی دوطرفه احداث کنند -که البته هزینه‌ی زیادی خواهد داشت. در پایان مرحله‌ی ریل، امتیازشماری دوّم انجام شده و برنده‌ی نهایی مشخّص می‌شود.
کارت‌ها برای ساختن صنایع محدودیت دارند ولی هر کارتی را می‌توان برای توسعه دادن، فروش پنبه و ساخت راه‌های ارتباطی به کار گرفت. این امر، یک استراتژی دقیق برای زمان‌بندی و ذخیره‌ی کارت‌ها را ایجاب می‌کند. منابع همگانی هستند بنابراین اگر یکی از بازیکنان، ریلی بسازد (که نیازمند زغال است) باید زغال خود را از نزدیک‌ترین منبع ممکن تأمین کند که ممکن است متعلّق به یکی از رقبا باشد -که در نوبت‌اَش، منبع مربوطه را به امتیازشماری نزدیک‌تر خواهد کرد.
برس لنکشایر، محصول 2018 کمپانی راکسلی، نسخه‌ی قدیمی کمپانی وارفراگ را با تصویرسازی و قطعات تازه، بازآفرینی کرده و چند تغییر نیز در قوانین ایجاد کرده‌است... 
برگه اطلاعات
دسته بندیاستراتژیک
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سنگین
گروه سنی۱۴ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out