یاماتای ( Yamatai)

یاماتای ( Yamatai)

کاهش قیمت !
نو

735,250 تومان

865,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی فکری یاماتای Yamatai

 

در بازی فکری Yamatai، دو تا چهار بازیکن برای ساختن کاخ، معبد و ساختمان‌های شخصی در سرزمین «یاماتای» با یکدیگر رقابت می‌کنند. ۱۰کاشیِ فعالیت که شماره‌گذاری شده‌اند، در بازی وجود دارد. روی هرکدام از آنها یک یا چند کشتی رنگی، و روی اکثر آن‌ها یک فعالیت ویژه نمایش داده شده است. ابتدا، باید تمام کاشی‌ها را بُر زده، آن‌ها را به ترتیب، پشت سر هم چیده، و به تعداد یکی بیشتر از تعداد بازیکنان، از آن‌ها را برگردانده و رو کنید.

در این بازی رومیزی، هر بازیکن در نوبت خود، یکی از کاشی‌ها را انتخاب کرده، تعداد کشتی‌های نشان‌داده‌شده روی آن را دریافت کرده، به دلخواه یک کشتی را خریده یا می‌فروشد، و در نهایت کشتی‌ها را روی صفحه‌ی بازی قرار می‌دهد. در صفحه‌ی بازی پنج راه ورود در نظر گرفته شده است. کشتی‌ها باید از طریق یکی از این پنج راه وارد بازی شوند، یا در کنار یکی از کشتی‌های حاضر در صفحه‌ی بازی قرار بگیرند. کشتی‌هایی که در صفحه‌ی بازی قرار گرفته‌اند نمی‌توانند چندشاخه شوند. همچنین، اگر می‌خواهید اولین کشتی‌تان را در کنار یکی از کشتی‌های موجود قرار دهید، باید کشتی موجود و کشتی‌ای که در دست دارید، هم‌رنگ باشد. در غیر این صورت، می‌توان کشتی‌ها را بدون توجه به رنگ‌شان در صفحه‌ی بازی قرار داد.

پس از قرار دادن کشتی‌ها، می‌توانید از منطقه‌ای که در این نوبت با کشتی‌هایتان وارد آن شده‌اید، منابع دریافت کرده، یا در یکی از مکان‌های مجاورتان ساخت و ساز کنید. برای ساخت و ساز، باید در اطراف محل مورد نظر کشتی‌هایی هم‌رنگ با کشتی‌های یکی از کاشی‌های ساخت و ساز، وجود داشته باشد. اگر ساختمانی شخصی بسازید که به دیگر ساختمان‌های شخصی‌تان متصل باشد، به تعداد ساختمان‌های متصل‌به‌هم پول دریافت می‌کنید.

با کنار گذاشتن یکی از کشتی‌هایتان، پیش از پایان نوبت، و پرداخت سه منبع دلخواه یا دو منبع مشابه، می‌توانید متخصصی با توانایی منحصربه‌فرد استخدام کنید.

پس از این که تمام بازیکنان نوبت خود را بازی کردند، کاشی‌های فعالیت جمع‌آوری شده، بُر زده می‌شوند، و برای دور بعد به تعداد مناسب رو می‌شوند. ترتیب بازی بازیکنان در این دور، بسته به شماره‌هایی که روی کاشی‌های فعالیتی که در دور قبل انتخاب کرده‌اند، مشخص می‌شود. هرگاه به یکی از شرایط پایان بازی (مانند تمام شدن یکی از رنگ‌های کشتی، یا تمام شدن متخصص‌ها) برسید، بازی در همان دور به پایان می‌رسد. سپس امتیاز ساختمان‌های ساخته‌شده، متخصصان استخدام‌شده، و پول‌های نقد محاسبه شده و برنده‌ی بازی مشخص می‌شود.

بوردگیم Yamatai از بازی‌های سبک استراتژیک (Strategic) است. از جمله مکانیزم‌های این Board Game می‌توان به Modular Board، و Route/Network Building اشاره کرد 
برگه اطلاعات
دسته بندیاستراتژی
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۶۰ تا ۹۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیمتوسط
گروه سنی۱۳ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out