بازی دیوار هادریان Hadrian's Wall

بازی دیوار هادریان Hadrian's Wall

بر اساس بازی خارجی Hadrian's Wall

تعداد نفرات: 1 الی 6 نفر

زمان بازی: حدود 60 تا 80 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 12 سال

محصول گروه دهکده برد گیم

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

743,750 تومان

875,000 تومان

-15%

- +

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی دیوار هادریان Hadrian's Wall

زمانی که در سال 122 بعد از میلاد مسیح، امپراتور روم، هادریان آگوستوس، از شمال بریتانیا دیدن می‌کرد، شاهد ویرانی حاصل از نبرد ارتش او با پیکت‌های وحشی بود. او که می‌خواست قدرت رومی‌ها را به رُخ بکشد، دستور داد دیواری ساخته شود تا قبایل پیکت را از سایر انگلستان جدا کند. این دیوار عظیم که 80 مایل رومی طول داشت، از ساحل شرقی تا ساحل غربی امتداد می‌یافت.

ویدیوی آموزش و گیم پلی بازی دیوار هادریان Hadrian's Wall

در بازی دیوار هادریان، بازیکنان در نفش یکی از ژنرال‌های رومی قرار می‌گیرند که به آنها ماموریت داده شده تا یک قلعه مرزی و دیوار اطراف آنرا بسازند. در طول 6 سال (راند)، بازیکنان استحکامات و دیوار خودشان را می‌سازند، نیروی دفاعی آنها را تامین کرده و با ساخت سرویس‌ها و ایجاد سرگرمی، سعی در جذب شهروندان بیشتر خواهند داشت - در حالی که از افتخارات امپراتوی روم در مقابل پیکت‌های متخاصم دفاع می‌کنند. بازیکنی که بیشترین شهرت، تقوا، رشادت و نظم را کسب و از تحقیر شدن اجتناب کند، به امپراتور ثابت خواهد کرد که یک شهروند رومی نمونه  است و به مقام لگاتوس لژیونیس خواهد رسید!

مقدمه:

دیوار هادریان یک بازی تاریخی بر مبنای دوره‌ای است که در آن برده‌داری رایج بود. در این بازی، کارگرهای بنفش "خدمتکار" نمایانگر این جنبه از تاریخ هستند. تخمین زده می‌شود که در آن دوران، تقریبا 30 درصد امپراتوری روم را بردگان تشکیل می‌دانند. واضح است که ما کاملا با برده‌داری مخالف هستیم، اما اگر این گروه را در بازی دخیل نمی‌کردیم، نقش آنها در تاریخ نادیده گرفته می‌شد.

اجزای بازی:

6 عدد صفحه بازیکن ( هر کدام شامل 2 بخش)

24 عدد شهروند

50 عدد منبع

24 عدد خدمتکار

24 عدد معمار

18 عدد سرباز

2 دفترچه (هر کدام حاوی 200 برگه)

72 عدد کارت بازیکن (12 عدد به ازای هر بازیکن)

48 عدد کارت سرنوشت

هدف بازی:

هدف بازی دیوار هادریان، داشتن بیشترین امتیاز در پایان سال ششم است. بازیکنان با توسعه استحکامات، دفاع کردن از دیوار آن و بالا بُردن ویژگی‌ها امتیاز کسب می‌کنند. بازیکنان باید با دقت نیروی کار و منابعشان را مدیریت کنند تا مسیر‌هایی که انتخاب کرده‌اند را به سرانجام برسانند. 

خلاصه روند بازی:

دیوار هادریان در 6 سال (راند) بازی می‌شود. در شروع هر سال، بازیکنان تعدادی کارگر و منبع دریافت می‌کنند. تعداد آنها را کارت سرنوشت فعلی، کارت‌های چشم‌انداز و سایر مزایای موجود در برگه‌های بازیکن تعیین خواهد کرد. 

در طول هر سال، بازیکنان به شکل همزمان و با مصرف کارگر و منابع، اکشن‌های خودشان را انجام می‌دهند تا مناطق مختلف برگه‌هایشان را پُر کنند. بازیکنان آنقدر به انجام اکشن‌ها ادامه می‌دهند تا منابع و کارگرهایشان تمام شود و در این صورت سال به پایان می‌رسد. هر کارگر یا منبع استفاده نشده در پایان سال به انبار بازی باز خواهد گشت (گاهی ممکن است نتوانید تمام آنها را مصرف کنید). در پایان هر سال، پیکت‌ها حمله خواهند کرد و بازیکنان با توجه به نحوه دفاع از استحکامات خودشان مورد قضاوت قرار خواهند گرفت!

پایان بازی

بعد از حمله آخر پیکت‌ها در سال ششم، بازی به پایان می‌رسد و امتیازشماری نهایی انجام خواهد شد. هر کارگری که در سال پایانی از نوار رشادت کسب کنید هدر خواهد رفت.

هر بازیکن با استفاده از ستون امتیازشماری موجود در گوشه پایین- سمت راست برگه سمت چپ، امتیاز نهایی خودش را محاسبه خواهد کرد. بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد به مقام لگاتوس لژیونیس خواهد رسید!

در صورت تساوی، از بین آن بازیکنان کسی که کمترین تحقیر را داشته باشد برنده است. در صورت تساوی مجدد، از بین آن بازیکنان کسی که بیشترین امتیاز را از کارت‌های مسیر کسب کرده باشد برنده است. در صورت تساوی مجدد، پیروزی مشترک حاصل خواهد شد.

 

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی استراتژیک
تعداد بازیکن۱ تا ۶ نفر
مدت زمان بازی۶۰ تا ۹۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیمتوسط
گروه سنی۱۲ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیکم ( نوشته های جزئی و براحتی قابل یادگیری)
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out