کورنا (Caverna)

کورنا (Caverna)

نو

0 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

اووه روزنبرگ، طراح بزرگ بازی های رومیزی، پس از تجربه های موفق سری بازی های اگریکولا، این بار «کَورنا: کشاورزان غارنشین -  Caverna؛ The Cave Farmers»  را به شما معرفی می کند. Caverna یک بازی استراتژیک کامل در سبک تقسیم کار است. زمینه و تمرکز اصلی بازی در مقوله کشاورزی و دامپروری است. در این بازی شما خانواده کوچک دورف های غار نشینی را مدیریت می کنید که علاوه بر آباد سازی مزارع و مراتعشان، به فکر ساخت اتاق ها و محل های مختلف زندگی و کار در کوهستان هم هستند.
همانند بازی اگریکولا، هر بازیکن یک صفحه شخصی دارد. یک صفحه مشترک هم در وسط زمین بازی قرار دارد. روال کلی بازی Caverna  همانند Agricola است. اما کورنا تفاوت های زیادی با نیاکان خود دارد که جالب توجه است. صفحه شخصی هر بازیکن به دو بخش کوهستان و جنگل تقسیم می شود. شما باید با توجه استراتژی خود به این فکر کنید که به چه میزان از منابع چوب، سنگ و آهن احتیاج دارید؟ چه اتاق هایی را در کوهستان می سازید؟ چه محصولات و حیواناتی را در زمین های خود کاشته و پرورش می دهید؟ آیا قصد دارید کارگران خود را زره پوش کنید؟ معادن آهن و یاقوت بزنید؟ آیا از قاطرهایتان در آن معادن استفاده خواهید کرد؟ چقدر به فکر غذای کارگران هستید؟ و دنیایی از سوالات و فراز و نشیب های دیگر که فقط در بازی «کَورنا: کشاورزان غار نشین Caverna: The Cave Farmers» به پاسخ آن دست پیدا می کنید.
کورنا یک بازی کامل است. کاملا فکری و بدون هیچ دخالتی از عنصر شانس طراحی شده است. برای یک تا هفت بازیکن، با زمان تقریبی نیم ساعت به ازای هر نفر قابل بازی است. بازی در دوازده دور انجام می پذیرد که در انتهای بعضی از آن ها، شما با فصل برداشت روبرو می شوید که در آن صورت باید پس از برداشت محصولات، غذای کارگرانتان را که از قبل تامین کرده اید به آنها بدهید. در غیر این صورت باید از کارت های گدایی استفاده کنید که امتیازات منفی زیادی به همراه دارند. در پایان دور دوازدهم بازیکنی که بیشترین امتیاز را از دامپروری، کشاورزی، توسعه مزارع و منازل مسکونی (در کوهستان)، دارایی های شخصی اعم از یاقوت و سکه و امتیازاتی که مربوط به ساخت و ساز می باشد کسب کرده است، برنده بازی خواهد بود.
در این بازی، راه های رسیدن به پیروزی بسیار متنوع است. اما این بدان معنی نیست که شما می توانید از حریفانتان غافل شوید. پس با دوستان و اعضای خانواده بنشینید. افکار خود را متمرکز برنامه هایتان بکنید. مزارع، مراتع، تونل ها و غارهایان را به بهترین شکل توسعه دهید تا لحظات خوبی در کنار آن ها برایتان به یادگار بماند.

.

دانلود راهنمای فارسی بازی

.

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی استراتژیک
تعداد بازیکن۱ تا ۷ نفر
مدت زمان بازی۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سنگین
گروه سنی۱۲ سال به بالا
مکانیک های بازیTile Placement, Worker Placement
نیاز به زبان انگلیسیمتوسط ( وجود نوشته در بازی، احتیاج به دانش اولیه زبان )
جنس قطعاتچوب، مقوا
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out