لاگرانژا (La Granja)

لاگرانژا (La Granja)

کاهش قیمت !
نو

1,190,000 تومان

1,400,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

در این بازی شما در نقش یک کشاورز بسیار فعال وارد دنیای لاگرانژا خواهید شد. مزرعه کوچک خود را ارتقا خواهید داد. اسطبل خود را پر از حیوانات مزرعه خواهید کرد. با چرخ دستی خود برای داد و ستد به بازار محلی روستا خواهید رفت. محصولات خود را ذخیره خواهید کرد تا در زمان مناسب به کار شما بیایند.
همانگونه که متوجه شده اید، لاگرانژا یک بازی با تم کشاورزی است. شما در این بازی وارد دنیایی می شوید که می توانید در آن محصولات مختلفی مثل انگور، جو و زیتون را بکارید، درو کنید و آن ها را تبدیل به سرکه و مواد غذایی مطبوع دیگر کنید. حیوانات مزرعه را پرورش دهید تا از آن ها مایحتاج خود را تامین کنید. می توانید محصولات مزرعه را بار قاطرهای خود کنید و آنها را به بازار محلی روستا ببرید تا به داد و ستد بپردازید. همچنین می توانید با آن ها تولید سرمایه کرده و در بانک کوچک روستا سرمایه گذاری کنید. روزانه یک عایدی بدست آورید تا ثمره کار و تلاشتان را با خود به خانه ببرید.
چنانچه با آقای "اوو روزنبرگ"، طراح خانواده بزرگ "اگریکولا و کورنا" و همچنین سبک بازی های طراح معروف و محبوب بازی های رومیزی، آقای "اشتفان فِلد" آشنایی دارید؛ باید گفت که لاگرانژا تلفیقی از ایده های این دو طراح بزرگ بعلاوه کمی ایده های متنوع و خوب دیگر است. طراحی لاگرانژا برخلاف بازی های استراتژیکی که از آن ها ایده گرفته است، بسیار جذاب تر و انعطاف پذیرتر است.
در لاگرانژا، هر بازیکن یک صفحه شخصی به عنوان مزرعه دارد. یک صفحه مشترک هم در دسترس همه بازیکنان وجود دارد که شامل بخش های مختلف روستا است. شما با استفاده از شصت و شش کارتی که تعدادی از آن ها به صورت تصادفی به بازیکنان می رسد به ارتقای مزرعه خود می پردازید. زمین زراعی خود را جهت کاشت محصولات متنوع شخم می زنید. چرخ دستی هایی تعبیه می کنید تا محصولات را به بازار محلی ببرید و الی آخر.
در واقع این شصت وشش کارت رمز اصلی پیروزی شما در این بازی است. نحوه استفاده درست از این کارت ها جایگاه شما را در بازی مشخص می کند. نکته جالب توجه در این کارت ها طراحی منحصر به فرد آن هاست. هر کارت از چهار بخش مختلف تشکیل شده که هر بخش آن مربوط به یک اقدام مختلف می باشد. شما وقتی تصمیم می گیرید که چه استفاده ای از آن ها بکنید  (ارتقای مزرعه، شخم زدن زمین، چرخ دستی برای رفتن به بازار محلی و ارتقای دانش کشاورزی)، در مزرعه شما یک محل مخصوص برای قرارگیری آن کارت تعبیه شده است. به این صورت که کارت منتخب را از متناسب با تصویری که روی آن نقش بسته است از بالا، پایین، چپ یا راست، به گونه ای در زیر صفحه مزرعه قرار می دهید که فقط تصویر مربوط به همان بخش از کارت مشخص باشد. حال شما امکان افزایش عایدی خود را از محصولات مختلف، درآمد روزانه و کسب و کارتان را خواهید داشت.
وقتی بازیکنان چرخ دستی های خود را پر می کنند و یا محصولاتشان را بار قاطرهایشان می کنند. صفحه مشترک محل جدال رقیبان خواهد بود. اینکه چه کسی اولین بار می تواند در مغازه ها و اماکن مختلف روستا چرخه اقتصاد را به رونق بیاندازد و از درآمد و امتیازات آن بهره مندی بیشتری یابد. برنامه ریزی برای کشت محصولات، پرورش دام و طیور، از جمله مسائل مهم در لاگرانژانست.
بازی در شش دور انجام خواهد شد و در پایان بازی، کشاورزی که بیشترین امتیاز را در طول بازی بدست آورد برنده خواهد شد. نکته قابل توجه و بسیار مهم در لاگرانژا، انعطاف پذیری بالای آن است. بدین معنی که برخلاف خیلی از بازی های استراتژیک دیگر که در هر دور اعمال مشخصی وجود دارند که بازیکنان باید آن ها را انجام بدهند. این بازی که از چهار فاز مختلف تشکیل شده است، یک سری اعمال دارد که به اختیار بازیکن در هر فاز قابل اجرا هستند. این نکته آن قدر دست شما را در حین بازی، باز می کند و آن قدر آزادی عمل به بازیکنان می دهد که رقابت را برای بدست آوردن عنوان کشاورز نمونه (لاگرانژا) بسیار نزدیک و تنگاتنگ خواهد شد. همچنین تجربه ای نو و لذت دوچندانی از بازی به شما خواهد داد.
بازی لاگرانژا از تعداد قطعات زیادی برخوردار نیست. خیلی سریع می توان آن را آموخت، بازی کرد و از آن لذت برد. کیفیت و جنس قطعات خیلی خوب است و از طراحی مناسبی برخوردار هستند. طراحی بازی مناسب با حال و هوای آن می باشد و در حین بازی، حس کشاورزی را در انسان تقویت می کند.

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی استراتژیک
تعداد بازیکن۱ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسنگین
گروه سنی۱۲ سال به بالا
مکانیک های بازیArea Control / Area Influence, Dice Rolling, Hand Management, Simultaneous Action Selection, Variable Player Powers, Worker Placement
نیاز به زبان انگلیسیمتوسط ( وجود نوشته در بازی، احتیاج به دانش اولیه زبان )
جنس قطعاتچوب، مقوا
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيدارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out