بازی ایرانی کارآگاه شرلوک (Sherlock Express)

بازی ایرانی کاراگاه شرلوک (Sherlock Express)

بازی کاراگاه شرلوک

نسخه ایرانی بازی خارجی Sherlock Express 
با حفظ قانون کپی رایت و خرید امتیاز تکثیر
طراح بازی Henri Kermarrec
تعداد نفرات: 2-6 نفر
زمان بازی: حدود 15 تا 30 دقیقه
مناسب برای بازیکنان بالای 7 سالاطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

119,000 تومان

140,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی کاراگاه شرلوک (Sherlock Express)

داستان بازی
به «شرلوک هولمز» کمک کنید تا نقاب از چهره‌ی «گناهکاران» برداشته و با تحلیل هوشمندانه‌ی سرنخ‌ها، هم‌دستان دشمن قسم‌خورده‌اش، «پروفسور موریارتی» را رسوا کند! اگر هیچ‌کس «گناهکار» نبود، یقه‌ی خود «موریارتی» را بگیرید!! و فراموش نکنید که همه مظنون‌اند... مگر آن‌که خلاف‌اش ثابت شود!!

اجزاء بازی
27 کارت «مظنون»
36 کارت «عذر موجه»

هدف بازی
همه‌ی «مظنونین» را زیر نظر گرفته، «عذرهای موجه»شان را بررسی کرده و با کمک قدرت تحلیل و استنتاج خود، دست «گناهکار (گناهکاران) اصلی» را رو کنید!

آماده‌سازی
- کارت‌های «عذر موجه» را بر زده و به تعداد مساوی، بین بازیکنان پخش کنید. بازیکنان، کارت‌های خود را به شکل یک ستون، پیشِ‌روی خود می‌گذارند -کارت‌ها باید به‌پشت قرار بگیرند.
- کارت‌های «مظنون» را نیز به شکل یک ستون، در وسط میز بازی بگذارید -کارت‌ها باید به‌پشت قرار بگیرند.
- 6 تا از کارت‌های «مظنون» را رو کرده و دور «ستون مظنونین» بچینید.
بازیکنی که به‌تازگی یک فیلم «کارآگاهی» یا «پلیسی» دیده، به‌عنوان «آغازکننده‌ی بازی» انتخاب می‌شود!
حالا همه‌چیز برای شروع بازی آماده است...

روش بازی
بازیکنان، نخستین کارت «عذر موجه» خود را رو کرده و به شکلی که همه بتوانند ببینند، پیشِ‌روی خود می‌گذارند؛ به‌ترتیب، در جهت ساعت‌گرد و اوّل از همه، «بازیکن آغازکننده». هر بازیکن باید کارت «عذر موجه» خود را طوری در کنار کارت‌های رو-شده از قبل بچیند، که همه‌ی کارت‌ها به‌راحتی در دیدرس باشند.
کارت‌های «عذر موجه»، می‌توانند نشان‌گر یک مکان، یک حیوان یا یک وسیله باشند. هر کارت «عذر موجه» رو-شده می‌تواند بی‌گناهی یک یا چند مظنون را اثبات کند!
سپس همه‌ی بایکنان، با بررسی کارت‌های رو-شده، تلاش می‌کنند دست «گناهکار اصلی» را رو کنند!
نکته: اگر کارت «عذر موجه»ی که رو می‌شود، مشابه یکی از کارت‌های «عذر موجه»ی باشد که از قبل رو شده‌اند، هیچ اتفاق خاصّی نمی‌افتد و بازی ادامه پیدا می‌کند: نوبت به بازیکن بعدی می‌رسد و او، کارت خود را رو می‌کند.

مثال: بازیکنان، یکی پس از دیگری، کارت‌های «عذر موجه» خود را رو کرده‌اند: یک «ببر»، یک «کتابخانه» و یک «کلاه سیلندری». بنابراین «گناهکار اصلی» نه «یک ببر است»، نه «در کتابخانه است» و نه «کلاه سیلندری به سر دارد»... انگار فهرست مظنونین کوتاه‌تر شد، نه؟!

برای شناسایی -و البته بازداشت- یک «گناهکار»، باید پیش از دیگران، دست خود را روی کارت «مظنون» مورد نظر بگذارید. اگر چند بازیکن، هم‌زمان موفق به تشخیص و شناسایی «گناهکار» شوند، کسی که زودتر از دیگران، دستش را روی کارت «مظنون» مورد نظر بگذارد، آن کارت را به‌عنوان «امتیاز»، برای خود نگه خواهد داشت!

نکته‌ی مهم: فقط یک «گناهکار» داریم! اگر همه‌ی 6 «مظنون» رو-شده، با یک یا چند «عذر موجه»، بی‌گناه شناخته شوند، بازیکنان باید خود خود جناب «موریارتی» را دستگیر کنند! برای این کار، کافی است دست خود را روی ستون کارت‌های «عذر موجه» در وسط میز بازی بگذارید!

بازیکنان، درستی اتّهام را بررسی می‌کنند:
- اگر بازیکن، «گناهکار» را درست شناسایی کرده باشد، کارت «مظنون» -یا در صورت شناسایی و بازداشت «موریارتی»، کارت بالایی «ستون مظنونین»- را برای خود برمی‌دارد.
- اگر بازیکن اشتباه کرده باشد، از دور جاری بازی حذف شده و بقیه‌ی بازیکنان، بازی را ادامه می‌دهند!

وقتی که «گناهکار» پیدا شد، یک کارت «مظنون» جدید جایگزین آن می‌شود؛ بنابراین همیشه 6 کارت «مظنون» رو-شده در وسط میز بازی وجود خواهد داشت. بازیکنان، کارت‌های «عذر موجه» خود را پس گرفته، بر می‌زنند و دوباره یک ستون، پیشِ‌روی خود تشکیل می‌دهند -کارت‌ها باید به‌پشت قرار بگیرند. دور جدید بازی آغاز می‌شود. بازیکنی که آخرین کارت «مظنون» را تصاحب کرده، نخستین بازیکنی خواهد بود که کارت «عذر موجه» خود را رو می‌کند.

برنده‌ی بازی
نخستین بازیکنی که موفق به تصاحب 5 کارت «مظنون» شود، برنده‌ی بازی خواهد بود.


ویدیوی آموزش بازی کاراگاه شرلوک Sherlock Express 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۶ نفر
مدت زمان بازیکمتر از ۳۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۷ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیندارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيندارد
توكن در بازيندارد
تايل هاي مقوايي در بازيندارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out