بازی ایرانی اوگا بوگا (ooga booga)

بازی ایرانی اوگا بوگا (ooga booga)

- بازی اوگا بوگا برگردانی از بازی ooga booga

- مناسب 4 الی 8 بازیکناطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

52,700 تومان

62,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی اوگا بوگا

برگردانی از بازی OOGA BOOGA

کارت‌ها را بُر بزنید و به هر بازیکن به تعداد زیر کارت بدهید. بازیکن‌ها باید کارت‌ها را بدون این‌که ببینند به‌پشت، جلوی خودشان بگذارند. بقیه‌ی کارت‌ها (که به آن دسته‌ی کارت‌ها می‌گوییم) را به همراه توکن‌ها دَمِ‌دست بگذارید.

۴ تا ۶ بازیکن ------   ۳ کارت
۷ یا ۸ بازیکن ------   ۲ کارت

بازیکنی که صدایش از همه کلفت‌تر است بازی را شروع می‌کند. او یکی از کارت‌های جلوی خودش را برمی‌دارد و به‌رو وسط میز می‌گذارد، طوری که همه آن را ببینند. بعد با صدای بلند، نوشته‌ی روی کارت را می‌خواند (ترجیحاً با لهجه‌ی انسان‌های اولیه!) و در آخر یک «ها» می‌گوید و یکی از بازیکنانِ دیگر را با دست نشان می‌دهد. بازیکنی که به او اشاره شده، یکی از کارت‌های خودش را روی کارت قبلی در وسط زمین می‌گذارد و کلمه‌های کارت‌های اول و دوم را پشتِ سرهم می‌گوید، بعد می‌گوید «ها» و یک بازیکن دیگر را با دست نشان می‌دهد. تنها شرط این است که نمی تواند بازیکن قبلی (که به خود او اشاره کرده بود) را نشان بدهد. بازیکن سوم هم یک کارت می‌گذارد و هر سه کلمه را پشت سرِ هم می‌گوید و بعد از گفتن «ها» نفر دیگری را نشان می‌دهد. این کار آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا یکی از بازیکنان برنده شود یا یکی از بازیکنان ببازد.

بازیکن برنده
بازیکنی که آخرین کارت خودش را روی زمین می‌گذارد و تمام کلمات را به ترتیب از پایین‌ترین تا بالاترین کارت می‌گوید، باید در آخر به جای «ها» بگوید «اوگا بوگا» - همراه با نمایشی از خوشحالی‌اش به سبک انسان‌های غارنشین! اکنون این بازیکن یک بُرد دارد؛ البته برنده‌ی نهایی هنوز مشخص نیست.

وقتی بازیکنی برنده می‌شود
بازیکنِ برنده، یک توکن دریافت می‌کند و جلوی خودش می‌گذارد. بعد، به تمام بازیکنان کارت بدهید به‌طوری که هر بازیکن به اندازه‌ی تعیین شده در ابتدای بازی، کارت داشته باشد. به بازیکنانی که جلوی خودشان توکن دارند، یک کارت دیگر هم بدهید. حالا شرایط مانند شروع بازی شده با این تفاوت که بعضی از بازیکنان یک توکن و یک کارت بیشتر دارند.

برنده‌ی نهایی
اگر بازیکنی که (با شرایط گفته شده) برنده می‌شود از قبل یک توکن در جلوی خود داشته باشد، او برنده‌ی نهایی است.

بازیکن بازنده
بازیکن‌ها در یکی از شرایط زیر بازنده خواهند شد:

• بازیکنی که نمی‌تواند تمام کلمات را به ترتیب از پایین‌ترین تا بالاترین کارت بگوید، بازنده است.
• بازیکنی که آخرین کارت خود را می‌گذارد و تمام کلمات را درست می‌گوید اما در آخر، گفتن «اوگا بوگا» را فراموش می‌کند یا به جای آن می‌گوید «ها».

وقتی بازیکنی بازنده می‌شود
تمام کارت‌های بازی‌شده را کنار بگذارید و از دسته‌ی کارت‌ها به بازیکنِ بازنده به تعدادی که در اولِ بازی کارت داشته، کارت بدهید. اگر این بازیکن جلوی خودش توکن داشته باشد باید یک کارت بیشتر بگیرد (اگر دسته‌ی کارت‌ها تمام شد باید کارت‌های کنار گذاشته شده را بُر بزنید و دسته‌ی کارت جدیدی بسازید). سپس بازیکنِ بازنده، دور دیگری از بازی را مانند قبل شروع می‌کند. 
برگه اطلاعات
دسته بندیدورهمی و مهمانی
تعداد بازیکن۴ تا ۸ نفر
مدت زمان بازیکمتر از ۳۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۸ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيندارد
صفحه در بازیندارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيندارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out