سیتادلز کلاسیک (Citadels)

سیتادلز کلاسیک (Citadels)

نو

0 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

سیتادلز کلاسیک (Citadels)

در بازی فکری سیتادلز، بازیکنان در هر دور از بازی شخصیت تازه‌ای را برمی‌گزینند تا با کمک توانایی‌های آن شخصیت بتوانند طلاهای بیشتری به دست بیاورند و ساختمان‌های بیشتری بسازند. وقتی بازیکنی هشتمین ساختمان خودش را بسازد، آخرین دورِ بازی خواهد بود و در پایان، امتیازشماری انجام می‌شود. بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده است.

در بردگیم و بازی کارتی سیتادلز Citadels، بازیکنان بازی را با چند کارتی که در دست دارند آغاز می‌کنند. کارت ساختمان‌ها از ۵ رنگ متفاوت تشکیل می‌شوند که در بین آن‌ها، کارت‌های بنفش توانایی‌های ویژه‌ای دارند و کارت‌های دیگر هنگامی منفعت دارند که شخصیت خاصی مطابق رنگ آن‌ها بازی شود. در آغاز هر دور از بازی، بازیکنی که دور قبل نقش شاه را داشته است یکی از هشت کارت شخصیت موجود را به‌طور تصادفی از بازی خارج می‌کند و بقیه‌ی کارت‌ها را به نفر سمت چپ خود می‌دهد و به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا این‌که همه‌ی بازیکنان یک کارت شخصیت از کارت‌های باقی‌مانده انتخاب کنند. هر شخصیت توانایی ویژه‌ای دارد که استفاده‌ی مفید از آن به موقعیت خود بازیکن و بازیکنان دیگر بستگی دارد. سپس شخصیت‌ها به ترتیب فراخوانده می‌شوند تا عمل تخصصی‌شان را به اجرا دربیاورند: قاتل، شخصیت دیگری را به قتل می‌رساند، سارق، طلاهای شخصیت دیگری را می‌دزدد، جادوگر کارت‌های خودش را با کارت‌های بازیکنی دیگر عوض می‌کند و این روند تا آخرین شخصیت ادامه می‌یابد که جنگاور است و یکی از ساختمان‌ها را خراب می‌کند.

در هر دور از بازی، هر بازیکن در نوبت خودش علاوه بر استفاده از توانایی شخصیت خود (که اختیاری است)، یا دو سکه دریافت می‌کند، یا دو کارت ساختمان می‌کشد و یکی را برمی‌دارد. همچنین می‌تواند یک ساختمان بسازد که این کار اختیاری است و با پرداختن بهای آن ساختمان با سکه‌های طلا (به قیمتی که در کارت مشخص شده) انجام می‌شود. مجموع همین قیمت ساختمان‌ها مبنای امتیاز نهایی بازیکنان است. همچنین نخستین بازیکنی که ۸ ساختمان می‌سازد و بازیکنانی که از هر ۵ رنگ ساختمان داشته باشند امتیازهای بیشتری دریافت می‌کنند.

 

سایر مشخصات بازی کارتی سیتادلز کلاسیک

*گونه و گروه بازی: خانوادگی

* امتیاز: ۱/۷ از 10

*سطح پیچیدگی: نسبتاً ساده

* تعداد و سن بازیکنان: ۲ تا ۷ بازیکن، ۱۰ سال به‌بالا

* مدت زمان بازی: ۳۰ تا ۶۰ دقیقه

* مکانیزم‌ها: کارت کشیدن، درست کردن مجموعه، بلوف زدن، توانایی متفاوت بازیکنان

* طراح: برونو فدوتی

 

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out