شهر تاس ها (Dice Town)

شهر تاس ها (Dice Town)

نو

0 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر


بازی فکری شهر تاس‌ها

Dice Town

در بازی فکری Dice Town، هر کدام از بازیکنان یک تاس‌انداز با پنج تاس پوکری، به همراه هشت دلار دریافت می‌کنند. در هر نوبت، بازیکنان با ریختن تاس‌ها یک دست پوکر تشکیل داده، و کنترل تعدادی از نقاط کلیدی شهر تاس‌ها را در اختیار گرفته، و بسته به نقاطی که در اختیار دارند، می‌توانند فعالیت‌های ویژه‌ای انجام دهند.

در هر نوبت، بازیکنان تاس‌انداز خود را تکان داده و تمام تاس‌های خود را می‌ریزند. سپس یک تاس را نگه داشته، و دیگر تاس‌ها را دوباره می‌ریزند‌. این عمل به همین ترتیب تکرار می‌شود، تا در نهایت هر پنج تاس مشخص شده باشد. ممکن است بازیکنان بخواهند در هر نوبت بیش از یک تاس را نگه دارند. در این صورت باید برای هر تاس اضافه یک دلار بپردازند.

اکنون نوبت به بررسی نقاط کلیدی شهر می‌رسد...
‌تاس‌های ۹: بازیکنی که بیشترین تعداد ۹ را آورده باشد، به تعداد ۹ هایی که در اختیار دارد، از معدن، طلا دریافت می‌کند.
تاس‌های ۱۰: بازیکنی که بیشترین تعداد ۱۰ را آورده باشد، کنترل بانک را در دست گرفته، و تمام اسکناس‌های آن را برای خود برمی‌دارد. در انتهای بازی، هر دو اسکناس یک امتیاز پیروزی خواهد داشت.
تاس‌های سرباز: بازیکنی که بیشترین سرباز را آورده باشد، به فروشگاه رفته و به تعداد سرباز‌هایی که داشته، کارت دریافت می‌کند. در نهایت تنها می‌تواند یکی از این کارت‌ها را نگه دارد. از جمله قدرت‌هایی که این کارت‌ها دارند، می‌توان به دریافت یک تا هشت امتیاز پیروزی، امکان انجام دوباره‌ی فعالیت سالن یا فروشگاه، ریختن یک تاس و قرار دادن جهتی از تاس که مورد نظر خود بازیکن است، یا دزدین ۴ دلار از بازیکن دیگر، اشاره کرد. تعداد بسیار زیادی از این‌گونه کارت‌ها در بازی وجود دارد، تا هیجان بازی را افزایش دهند.
تاس‌های بی‌بی: بازیکنی که بیشترین بی‌بی را آورده باشد، دختران را به خود علاقه‌مند کرده، و می‌تواند با استفاده از نفوذ آن‌ها، از دیگر بازیکنان دزدی کند. او می‌تواند به تعداد بی‌بی‌هایی که آورده، از دست یکی از بازیکنان کارت کشیده؛ یکی از آن‌ها را نگه داشته، و بقیه را پس دهد.
تاس‌های شاه: بازیکنی که بیشترین شاه را داشته باشد، به عنوان داروغه‌ی جدید انتخاب می‌شود. داروغه مشخص می‌کند در تساوی‌ها کدام بازیکن برنده است. می‌توان با پیشنهاد طلا، کارت، یا پول به داروغه، برای برنده کردن‌تان به او رشوه دهید.
آس‌ها و دست پوکر: بازیکنی که بهترین دست پوکر را داشته باشد، از فرمانداری ملکی به ارزش یک تا پنج امتیاز پیروزی به دست می‌آورد. وجود آس‌ها در دست کسی که بهترین دست پوکری را دارد، این اجازه را به او می‌دهد که کارت‌های ملک بیشتری بردارد.

در نهایت، بازیکنی که در یک راند، در هیچ بخشی برنده نشود، باید ملاقاتی با دکتر Badluck داشته باشد، و یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کند:
۱- از ملک‌های خود با سیم خاردار مراقبت کند. در این صورت او دو ملک خواهد داشت که هیچ‌گاه امکان دزدیدن آن‌ها وجود ندارد.
۲- یک کارت از روی کارت‌های فروشگاه برای خود بردارد.
۳- تمام بازیکنان باید به او دو دلار بدهند.
۴- داشتن یک آس باعث می‌شود بتواند از تمام بازیکنان یک طلا بگیرد.

زمانی که معدن طلا خالی شود، و یا تمام ملک‌ها فروخته شوند، بازی به اتمام رسیده، و بازیکنان امتیازهایشان را محاسبه می‌کنند. یک امتیاز برای هر طلا، یک امتیاز برای هر دو دلار، پنج امتیاز برای کسی که در حال حاضر داروغه است، و برای کارت‌های فروشگاه و ملک به مقدار امتیازی که روی آن‌ها نوشته شده است. بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد، برنده‌ی بازی خواهد بود.

بوردگیم Dice Town از بازی‌های سبک خانوادگی (Family) است. از جمله مکانیزم‌های این Board Game می‌توان به Dice Rolling، Set Collection، و Simultaneous Action Selection اشاره کرد.





 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۵ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سبک
گروه سنی۱۰ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیکم ( نوشته های جزئی و براحتی قابل یادگیری)
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out