طرح ها (Blueprints)

طرح ها (Blueprints)

کاهش قیمت !
نو

416,500 تومان

490,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

Blueprints

طرح‌ها

 

چه کسی بهترین معمار است؟!

در بازی فکری Blueprints، بازیکنان نقش معمارانی را بازی می‌کنند که باید با استفاده از تاس‌های رنگی، سه ساختمان را مطابق طرح اولیه‌شان بسازند. هر کدام از رنگ‌های تاس، نماد یکی از مصالح ساختمانی بوده، و ویژگی‌ای متفاوت و نحوه‌ی امتیازگیزی مختص‌به‌خود دارد. در بازی رومیزی «بلوپرینتز»، جریان بازی در هر راند به ترتیب زیر است:

* مشاهده و بررسی طرح اولیه‌ی مربوط به ساختمان‌تان

* بازیکنان یکی پس از دیگری نوبت خود را بازی می‌کنند. در هر نوبت، یکی از تاس‌های روی میز را انتخاب کرده، و آن را در ساختمان‌تان قرار می‌دهید.

* در پایان، از ساختمان‌تان رونمایی کرده، و امتیاز مربوط به آن را دریافت می‌کنید. سپس، با توجه به نوع مصالح استفاده‌شده و شکل نهایی اجرا، جوایزی به هر کدام از معماران داده می‌شود.

پس از سه راند بازی، امتیازها و جوایز جمع شده، و برنده مشخص خواهد شد.

بوردگیم Blueprints از جمله بازی‌های سبک خانوادگی (Family) است. از مکانیزم‌های اصلی این Board Game می‌توان به Dice Rolling و Pattern Building و Set Collection اشاره کرد.

ضیافت تاس‌های رنگی و معماران فرصت‌طلب!
(برای 2 تا 4 بازیکن؛ 10 سال به‌بالا؛ مدّت زمان: حدود 30 دقیقه)

در #بلو_پرینتس، هر بازیکن، در هر دور، «طرح» یا «نقشه»ای دریافت می‌کند و باید با چیدمان عمودی و افقیِ تاس‌هایی که انتخاب می‌کند، آن طرح یا نقشه را بسازد. تا این‌جای کار، مشکلی نیست! چالش از آن‌جا آغاز می‌شود که شما باید با توجه به ارزش مصالح ساختمانی مختلف (شیشه، چوب، سنگ و موادّ بازیافتی)، تصمیم بگیرید که طرح خود را چگونه می‌سازید... تصحیح می‌کنم: شما باید با توجه به ارزش مصالح ساختمانیِ «در دست‌رس» تصمیم بگیرید که طرح خود را چگونه می‌سازید! پس بیایید امیدوار باشیم که تاس‌ها -که نشان‌گرِ مصالح مختلف هستند- با ما مهربان باشند!
در پایان هر دور، شیشه‌ها (تاس‌های سفید)، به اِزای عددشان (از 1 تا 6) امتیاز، نصیب شما می‌کنند و چوب‌ها (تاس‌های نارنجی)، به اِزای اتّصال و پیوستگی‌هایی که با تاس‌های هم‌جوار خود دارند. سنگ‌ها (تاس‌های سیاه)، هرچه در طبقات و سطوح بالاتری بنشینند، امتیازشان بیش‌تر می‌شود و موادّ بازیافتی (تاس‌های سبز)، هرچه تعدادشان بیش‌تر باشد. بنابراین بازیکنان باید با توجه به تاس‌های موجود و اندکی تکیه به شانس خود، استراتژی چیدمان خود را بنا کنند.
علاوه‌بر اهداف اختصاصی، تعدادی اهداف عمومی نیز در #بلوپرینتس وجود دارد: اگر بتوانید 5 تاس هم‌رنگ یا 4 تاس هم‌عدد را در ساختمان خود جمع کنید، اگر بتوانید یک ستون 5طبقه در ساختمان خود بنا کنید یا اگر بتوانید تاس‌های 1 تا 6 را در ساختمان خود داشته باشید، امتیازات ویژه‌ای دریافت خواهید کرد. نکته‌ی جالب این‌که شما مجبور نیستید طرحی را که دریافت کرده‌اید، بسازید و می‌توانید هدف اختصاصی خود را فدای یک یا چند هدف عمومی کنید! با این کار، 6 امتیاز ناقابل از دست می‌دهید ولی شاید بتوانید همین مقدار -یا حتی بیش‌تر- را با محقّق کردن اهداف عمومی به دست بیاورید!
جذّابیت فوق‌العاده‌ی #بلوپرینتس در آن است که هر بازیکن، فقط باید روی کار خودش تمرکز کند -چون اصولاً زیر نظر گرفتن دیگران و تشخیص استراتژی احتمالی‌شان، کاری است بسیار سخت و یَحتمل نَشدنی!- و باید بدون توجه به این‌که دیگران چه می‌کنند، تمام تلاش خود را -به معنای واقعی کلمه- برای پیروزی به کار ببندد! در #بلوپرینتس، تا لحظه‌ی آخر نمی‌توان برنده‌ی نهایی را به‌طور قطعی مشخّص کرد و این امر، باعث می‌شود که همه، تا لحظه‌ی آخر، شانس پیروزی داشته و با اُمید و انگیزه، بازی را دنبال کنند -مخصوصاً اگر بازیکنان خوبی باشند! مکانیزم‌های «پرتاب تاس» (Dice Rolling)، «ساختِ اُلگو» (Pattern Building) و «جمع‌آوری مجموعه» (Set Collection)، در کنار سیستم «سالاد امتیاز» -که باعث می‌شود چندین روش مختلف برای امتیازگیری در بازی وجود داشته باشد- #بلوپرینتس را در عین سادگی‌اَش، بسیار دوست‌داشتنی و حتی پُرهیجان کرده‌است... 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سبک
گروه سنی۱۴ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out