شهرهای گمشده: نسخه رومیزی (Lost Cities: The Board Game)

شهرهای گمشده: نسخه رومیزی (Lost Cities: The Board Game)

راهنمای بازی به زبان آلمانی میباشد.

ولی برای بازی کردن نیازی به زبان نیست و کارت نوشته ندارد.

راهنمای فارسی موجود میباشد.اطلاعات بیشتر

نو

0 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

Lost Cities: The Board Game

شهرهای گمشده: نسخه رومیزی

 

بازی فکری Lost Cities: The Board Game نسخه‌ی توسعه‌یافته‌ی بازی کارتی Lost Cities است که علاوه بر بازی دونفره، امکان بازی ۳و ۴نفره را فراهم کرده است.

اولین نسخه‌ی توسعه‌یافته از بازی کارتی Lost Cities، در سال ۲۰۰۸با نام Keltis معرفی شد. پس از آن، نسخه‌ی دیگری از بازی توسط شرکت Rio Grande، با نام Lost Cities: The Board Game منتشر شد که تم و قوانین آن توسط طراح اصلی بازی کارتی، Reiner Knizia، طراحی شده بود. Knizia در این رابطه می‌گوید: نسخه‌ی اصلی بازی‌ای که ما طراحی کردیم، دقیقا همین نسخه‌ای است که توسط شرکت Rio Grande منتشر شده است (Lost Cities: The Board Game).

مهم‌ترین تفاوت‌های دو بازی فکری Lost Cities: The Board Game و Keltis را می‌توان در این موارد خلاصه کرد:

1. در نسخه‌ی بوردگیم لاست سیتیز، بازی در سه راند انجام شده، و در نهایت برای تعیین برنده‌ی بازی، امتیاز این سه راند با هم جمع می‌شود. (امتیاز هر راند، بسته به اکتشافات انجام‌شده به صورت جداگانه محاسبه می‌شود). اما در کلتیس، بازی تنها در یک راند انجام شده و تمام امتیازها در همان یک راند جمع‌آوری می‌شود. در واقع می‌توان گفت، این تفاوت ناشی از اختلاف قوانین دو بازی نیست. بلکه، به دلیل سیستم متفاوت امتیازدهی به اکتشافات است.

2. در بازی رومیزی Keltis، بازی کردن کارت‌ها به یکی از دو صورت صعودی (از کم به زیاد) و نزولی (از زیاد به کم) امکان‌پذیر است. اما در نسخه Board Game بازی Lost Cities، کارت‌ها را فقط می‌توان به ترتیب صعودی بازی کرد.

نکته‌ی قابل توجه این است که در قوانین بازی فکری Lost Cities: The Board Game، روش بازی Keltis به عنوان یکی از واریانت‌های بازی پیشنهاد شده است، و محتویات و اجزای بازی نیز برای این منظور فراهم شده است. اما در Keltis محتویات بازی با قوانین نسخه‌ی بردگیم لاست سیتیز سازگار نیست.

* شرکت Kosmos (تولیدکننده‌ی بازی Keltis) امکان صعودی یا نزولی بازی کردن کارت‌ها را به این دلیل به بازی اضافه کرده که تاثیرگذاری شانس را در بازی کاهش، و تاثیرگذاری استراتژی را افزایش دهد.

* شرکت Kosmos همچنین تم بازی اصلی را مطابق با دیگر بازی‌های تولیدشده‌اش تغییر داد.

تفاوت‌های دیگری نیز بین این دو بازی وجود دارد که تفاوت‌هایی بنیادین به حساب نمی‌آید. بازی فکری Lost Cities: The Board Game تم و ظاهر متفاوتی نسبت به Keltis دارد، تا هماهنگی کاملی با نسخه‌ی اصلی (کارتی) بازی داشته باشد. در این نسخه، امکان بازی کردن کارت‌ها به ترتیب نزولی به عنوان گزینه‌ای دلخواه پیشنهاد شده است. همچنین، امتیازهای این بازی نسبت به Keltis، در عدد ۵ضرب شده تا هماهنگی خود را با نسخه‌ی کارتی حفظ کند. علاوه بر این در نسخه‌ی بوردگیم، امتیازگیری با دریافت سکه انجام می‌شود. اما در بازی Keltis ، شمارش امتیاز از طریق حرکت روی مسیرهای پنج‌گانه صورت می‌گیرد.

 

توضیحی راجع به بازی Keltis:

در این بازی فکری، بازیکنان با بازی کردن کارت‌هایشان امتیاز جمع کرده و در مسیرهای سنگی پنج‌گانه پیش می‌روند. کارت‌های بازی از ۵سری مختلف، با رنگ‌ها و نمادهای متفاوت، تشکیل شده است که هر کدام از این دسته‌ها مربوط به مسیر هم‌رنگ آن‌ها است. کارت‌های بازی شامل اعداد ۰تا ۱۰ (دو تا از هرکدام) است. هر بازیکن می‌تواند در هر کدام از مسیر‌ها به ترتیب صعودی، و یا به ترتیب نزولی پیش برود. مانند نسخه‌ی کارتی بازی رومیزی Lost Cities، بهتر است که تمرکز بر روی تعداد مسیرهای کمتر، و درعوض پیشروی بیشتر در آن‌ها باشد. زیرا آخرین خانه‌های هر مسیر امتیازهای بسیار بالایی دارند، اما در عوض، اگر در خانه‌های ابتدایی هر مسیر باقی بمانید، امتیاز منفی می‌گیرید. هر بازیکن در نوبت خود، از میان ۸کارتی که در دست دارد، یک کارت بازی کرده، و یا یک کارت از بازی خارج می‌کند. سپس، مهره‌اش را در مسیر مطابق با رنگ کارت بازی‌شده، پیش می‌برد. در تعدادی از خانه‌های مسیر، جایزه‌هایی قرار گرفته که شامل امتیاز مستقیم (امتیازی که باعث پیشروی شما در مسیر امتیازها شده)، یک حرکت اضافه، یا سنگ آرزو می‌شود (که در انتهای بازی از دریافت امتیازهای منفی جلوگیری می‌کند).

زمانی که پنج تا از مهره‌ها، از خانه‌ی هفتم مسیرشان عبور کنند، بازی به اتمام رسیده، و بازیکنان مطابق قوانین زیر، امتیازهایشان را محاسبه می‌کنند:

* مهره‌هایی که بین یک تا سه خانه پیش رفته‌اند، امتیازی منفی به ترتیب برابر با ۴-، ۳- و ۲- دریافت می‌کنند.

* مهره‌هایی که تعداد خانه‌های پیشروی‌شان ۴یا بیشتر باشد، امتیازی مثبت به ترتیب برابر با ۱، ۲، ۳، ۶، ۷و ۱۰کسب می‌کنند.

* هر کدام از مهره‌های هر بازیکن که بیشتر پیش رفته است، امتیازش دو برابر می‌شود.

* اگر تعداد سنگ‌های آرزوی شما صفر یا یک باشد، امتیازی منفی به ترتیب برابر با ۴- و ۳- دریافت می‌کنید.

* اگر تعداد سنگ‌های آرزوی شما ۵یا بیشتر باشد، ۱۰امتیاز اضافه جایزه می‌گیرید.

تمام امتیازهای ذکرشده در بالا، به امتیازهایی که در جریان بازی کسب ‌شده است، اضافه شده، تا امتیاز نهایی هر بازیکن محاسبه شود. در نهایت، بازیکنی که بیشترین امتیاز را جمع کرده باشد، برنده‌ی بازی خواهد بود.

بوردگیم Lost Cities از جمله بازی‌های سبک خانوادگی (Family) است. مکانیزم‌های اصلی این Board Game نیز Hand Management و Set Collection است. 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سبک
گروه سنی۸ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيندارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out