کاتان: تجار و بربرها (Catan: Traders & Barbarians)

کاتان: تجار و بربرها (Catan: Traders & Barbarians)

توسعه بازی Catan (به تنهایی قابل بازی نیست)

اطلاعات بیشتر

نو

0 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر


بازی فکری کاتان: بازرگانان و بربرها

Catan: Traders & Barbarians

توسعه‌ی Traders & Barbarians به عنوان سومین توسعه‌ی بزرگ برای بازی فکری Catan منتشر شده است. با این حال، این توسعه، شامل بسته‌هایی از توسعه‌های کوچک قبلی و روش‌های مختلف بازی است (این اکسپنشن مستقل از اکسپنشن‌های Seafarers و Cities & Knights است، اما قابلیت ترکیب با آن‌ها را دارد).

تمام واریاسیون‌های بازی و هر سه سناریوی آن از طریق منابع مختلف در اروپا و آمریکا، و همچنین از طریق وبسایت‌های رسمی قابل دسترسی است. توسعه‌های The Great Rivers و Fishermen of Catan به کمک تایل‌های جدید و ابزار مربوط به بازیکنان، در این بسته گنجانده شده است.

این اکسپنشن از بازی رومیزی Catan، شامل ۵ سناریو است:
۱- سناریوی The Fishermen of Catan: این سناریو ابتدا به صورت رسمی در مجله‌ی Spielbox (۲۰۰۶-۵)، و سپس در مجله‌ی Games Quarterly منتشر شد.
۲- سناریوی The Rivers of Catan: این سناریو، ابتدا در بسته‌ای به نام Atlantis منتشر شد. سپس، در مجله‌ی Games Quarterly، تحت عنوان «The Great River» منتشر شد. این سناریو، در نسخه‌ی حاضر با دو رودخانه مواجه هستیم، که یکی از ۴ تایل، و دیگری از ۳ تایل تشکیل شده است.
۳- سناریوی The Great Caravan: این سناریو برای اولین بار، در بسته‌ای الحاقی و رایگان در آلمان منتشر شد.
۴- سناریوی Barbarian Invasion: این سناریو برای اولین بار در این نسخه منتشر شده است. بربرها در تلاش برای اشغال کاتان هستند، و بازیکنان به کمک یکدیگر تلاش می‌کنند به کمک شوالیه‌هایشان از این اتفاق جلوگیری کنند. این سیستم، بسیار مشابه سیستم سیلاب در سناریوی Atlantis است که در بسته‌های الحاقی Atlantis و Das Buch معرفی شد.
۵- بازرگانان و بربرها: این سناریو برای اولین بار در این نسخه منتشر شده است. در این سناریو، خانه‌های شش‌گوشه‌ی جدیدی به بازیکنان داده می‌شود. یکی برای قلعه، دیگری برای تولید شیشه، و در نهایت یکی برای تولید سنگ مرمر. شما به کمک این امکانات، در تلاش برای بازسازی کاتان، که به اشغال بربرها درآمده، هستید. اگر وظایفی مربوط به قلعه را به درستی انجام دهید، طلا و امتیاز دریافت می‌کنید؛ اما برای این منظور باید رفت و برگشت‌های زیادی را از طریق جاده‌ها و مسیرهای توسعه‌نیافته، به قلعه‌ی خود داشته باشید. با این حال، تعدادی از بربرها همچنان در مسیرهای بازرگانی به انتظار شما و خراب کردن برنامه‌هایتان هستند.

در این Expansion از بوردگیم Catan، چهار روش مختلف نیز برای بازی ارائه شده است:
۱- قوانین مختص بازی ۲ نفره: با استفاده از Commercial Chips ای که در این نسخه ارائه شده، می‌توانید حریف‌تان را مجبور کنید تا با شما تجارت کند. همچنین، می‌توانید با استفاده از مهره‌های خنثیِ نفرات سوم و چهارم، راه پیشروی حریف‌تان را سد کنید. این بازی به صورت آنلاین نیز ارائه شده است (فایل pdf اول به نام Klaus2player.pdf).
۲- کارت‌های رویداد: این روش ابتدا در بسته‌ی الحاقی Atlantis منتشر شد، سپس به عنوان بسته‌ای مستقل برای فروش ارائه شد. در این روش، تاس از بازی خارج شده، و با کارت‌های رویداد جایگزین می‌شود. به این ترتیب، تاثیر شانس کاهش، و استراتژی افزایش پیدا می‌کند.
۳- کارت رئیس بندر: این روش ابتدا در بسته‌ی الحاقی آتلانتیس، و سپس به صورت مستقل و آنلاین ارائه شد (فایل pdf دوم به نام harbormaster.pdf). در این روش، به کسی که بیشترین امتیاز بندر را داشته باشد، در امتیاز اضافه تعلق می‌گیرد.
۴- قوانین مربوط به دزد مهربان

توسعه‌ی Traders & Barbarians از بازی فکری Catan، از بازی‌های سبک خانوادگی (Family) و استراتژیک (Strategic) است. از جمله مکانیزم‌های این بازی می‌توان به Dice Rolling، Hand Management و Trading اشاره کرد.

 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سبک
گروه سنی۱۰ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیکم ( نوشته های جزئی و براحتی قابل یادگیری)
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out