بازی ایرانی پارک ها Parks جدید

بازی ایرانی پارک ها Parks

بازی ایرانی پارک ها

برگردانی از بازی خارجی Parks

از بهترین بازی های خانوادگی و استراتژی سبک دنیا

طراحی تصویری بینظیر

"پارک‌ها"، بزرگ‌داشتِ پارک‌های ملّیِ کشور آمریکاست!

در مسیرها گردش کرده و از پارک‌های ملّی بازدید کنید...

تعداد نفرات: 2 تا 5 نفره

زمان بازی: حدود 60- 90 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 10 سال

محصول گروه گنجفه

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

709,750 تومان

835,000 تومان

-15%

- +

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی پارک ها Parks

"پارک‌ها"، بزرگ‌داشتِ پارک‌های ملّیِ کشور آمریکاست و در طرّاحی‌ش، از تصاویر زیبای مجموعه‌ی چاپیِ "Fifty Nine Parks" استفاده شده؛ بازیکن‌ها، هدایتِ دو تا "گردشگر" (Hiker) رو به عهده دارن که در طول بازی، مسیرهای طولانی رو زیر پا می‌ذارن تا گردشگاه‌ها رو ببینن، از تماشای حیات وحش لذّت ببرن، عکس بگیرن و از پارک‌های ملّی بازدید کنن...

ویدیوی آموزش و گیم پلی بازی پارک ها Parks

کُلّیت و هدف بازی
بازیکن‌ها، هدایتِ دو تا گردشگر (Hiker) رو به عهده دارن که در طیّ چهار فصلِ سال، از مسیرهای مختلف گذر می‌کنن. هر مسیر، نشانگرِ یک فصل سالِه و با گذشتِ هر فصل، مسیرها تغییر می‌کنن و مُدام طولانی‌تر می‌شن. در هر نوبت، بازیکن‌ها یکی از گردشگرهاشون رو به سمتِ پایان مسیر حرکت می‌دن. گردشگرها، در حالِ گذر از مسیر، گردشگاه‌های زیبایی رو می‌بینن و با ورود به هر گردشگاه، یک عملیات انجام می‌دن. گردشگرها، وقتی که به پایان مسیر می‌رسن، می‌تونن از توکن‌هایی که به دست آورده‌ن، برای بازدید از پارک‌ها و به دست آوردن امتیاز استفاده کنن. شما باید تلاش کنین که بیش‌ترین امتیازات رو -از پارک‌ها، عکس‌ها و پاداش اختصاصیِ پایان سالِ‌تون- داشته باشین!

آماده‌سازی
صفحه‌ی بازی و منابع: صفحه رو در وسط میز بازی بذارین. دو تا ظرف توکن رو در راست و چپِ صفحه بذارین -طوری که در دسترسِ همه‌ی بازیکن‌ها باشن؛ "در"هاشون رو هم برگردونین به جعبه‌ی بازی (لازم‌شون ندارین)! هر ظرف، دربردارنده‌ی همه‌ی انواع توکن و همین‌طور تعدادی عکسِه؛ این دو تا ظرف می‌شن ذخیره‌ی عمومی بازی.
(((محوطه‌ی پارک‌ها / قمقمه‌ها / فصل‌ها / راهنمای تصویری / محوطه‌ی تجهیزات)))
پارک‌ها: کارت‌های پارک رو -به‌پُشت- بُر بزنین و دک پارک‌ها رو تشکیل بدین (نکته: دک = دسته‌ی کارت‌ها)؛ 3 تا از کارت‌ها رو "رو" کنین و بذارین توی خونه‌های مخصوصِ بالای صفحه؛ بقیه‌ی کارت‌ها رو بذارین تو جای مخصوصِ دک پارک‌ها (بالای صفحه، سمت راست).
تجهیزات: کارت‌های تجهیزات رو -به‌پُشت- بُر بزنین و دک تجهیزات رو تشکیل بدین؛ 3 تا از کارت‌ها رو "رو" کنین و بذارین توی خونه‌های مخصوصِ پایین صفحه؛ بقیه‌ی کارت‌ها رو بذارین تو جای مخصوصِ دک تجهیزات (پایین صفحه، سمت راست).

آماده‌سازی (ادامه)
قمقمه‌ها: کارت‌های قمقمه رو -به‌پُشت- بُر بزنین و به هر بازیکن، 1 کارت -به‌رو- بدین؛ این، می‌شه قمقمه‌ی شروع بازیکن! بقیه‌ی کارت‌های قمقمه رو بذارین تو جای مخصوصِ دک قمقمه‌ها (بالای صفحه، سمت چپ).
سال: دک سال رو بُر بزنین و به هر بازیکن، 2 تا کارت بدین. هر بازیکن، یکی از کارت‌ها رو به عنوان کارت پاداشِ پایانِ سال برای خودش برمی‌داره و دوّمی رو -به‌پُشت- می‌سوزونه! بازیکن‌ها بر اساس این که چقدر بتونن اهداف شخصی‌شون رو -که در کارت سالِ‌شون ذکر شده- محقّق کنن، در پایان بازی، پاداش‌های منحصربه‌فردی دریافت می‌کنن. این کارت‌ها نباید تا پایان بازی و زمان امتیازشماری نهایی، "رو" بشن! اگه بارِ اوّل‌تونِه که بازی می‌کنین، به هر بازیکن فقط 1 کارت بدین! کارت‌های سالِ بِلا-استفاده رو هم برگردونین به جعبه‌ی بازی!
فصل‌ها: دک فصل‌ها رو بُر بزنین، بذارین‌اِش تو جای مخصوصِ دک فصل‌ها -روی صفحه‌ی بازی- و کارت بالایی‌ش رو به عنوان فصل نخست، "رو" کنین.

نوبت‌های بازی
بازیکنی که توکن گردشگر اوّل رو داره، اوّلین نوبت فصل رو بازی می‌کنه. بازیکن، در هر نوبت، یا یکی از گردشگرهاش رو انتخاب می‌کنه و به یکی از گردشگاه‌های جلوتر می‌بَره (می‌تونه گردشگرِش رو به هر کدوم از گردشگاه‌های سمت راست ببره). وقتی که گردشگر واردِ گردشگاه جدید شد، بازیکن، عملیات مربوط به اون گردشگاه رو انجام می‌ده. بعد از انجام عملیات، نوبت به نفر بعدی -در جهت ساعت‌گرد- می‌رسه. نوبت‌ها ادامه پیدا می‌کنن تا این که فصل به آخر برسه. اگه گردشگرِ دیگه‌ای -حتی مال خودتون- توی گردشگاهی باشه، دیگه نمی‌تونین واردِ اون گردشگاه بشین و اَزش بازدید کرد مگه این که از "آتش"تون استفاده کنین!
اگه گردشگری قبل از همه واردِ گردشگاهی بشه که یک توکن آب و هوا توشِه، علاوه بر این که عملیات گردشگاه رو انجام می‌ده، توکن رو هم برمی‌داره و در ذخیره‌ی شخصی خودش می‌ذاره!


پایان یک فصل
وقتی که هر دو گردشگرِ یک بازیکن به پایان مسیر برسن، فصل برای اون بازیکن به آخر می‌رسه. وقتی که فقط یک گردشگر روی صفحه باقی مونده باشه، بازیکن مربوطه باید اون گردشگر رو به کاشی پایان ببره و یکی از عملیات‌ها رو انتخاب کنه و انجام بده. به این ترتیب، فصل به پایان می‌رسه.

پایان بازی
وقتی که چهارمین فصل و فرصت ویژه‌ی عکّاسی‌ش به آخر رسید، بازی تموم می‌شه. هر بازیکن، کارت سال خودش رو "رو" می‌کنه و به اِزای پارک‌هاش، عکس‌هاش و هدف و پاداش شخصی‌ش، امتیازاتی دریافت می‌کنه.
بازیکنی که در انتهای بازی، بیش‌ترین امتیازات رو داشته باشه، برنده‌ی بازی می‌شه! در صورت تساوی، بازیکنی برنده‌ست که پارک‌های بیش‌تری رو بازدید کرده باشه. اگه تساوی باز هم برقرار بود، بذارین برقرار بمونه (چه کاریه؟)!

در مسیرها گردش کرده و از پارک‌های ملّی بازدید کنید...

"پارک‌ها"، بزرگ‌داشتِ پارک‌های ملّیِ کشور آمریکاست و در طرّاحی‌ش، از تصاویر زیبای مجموعه‌ی چاپیِ "Fifty Nine Parks" استفاده شده؛ بازیکن‌ها، هدایتِ دو تا "گردشگر" (Hiker) رو به عهده دارن که در طول بازی، مسیرهای طولانی رو زیر پا می‌ذارن تا گردشگاه‌ها رو ببینن، از تماشای حیات وحش لذّت ببرن، عکس بگیرن و از پارک‌های ملّی بازدید کنن... هر بازی، یک تجربه‌ی منحصربه‌فرد با تجهیزات، قمقمه‌ها و عکس‌هاییه که در طول مسیر گرفته می‌شن. به پارک‌ها خوش اومدین!

(((تماشای خرس‌ها در کوهستان "گریت اسموکی"، به همراه "کریس تِرنهَم")))
(((پارک‌ها، حاصل یک همکاریه بین مجموعه‌ی چاپی "Fifty-Nine Parks" و کمپانی "Keymaster Games". تصاویرِ به‌کاررفته در این بازی، برگرفته از مجموعه‌ی چاپیه که آثار بیش از 40 هنرمند رو از سراسرِ جهان در خودش داره. این تصاویر، نشان‌دهنده‌ی 45 تا پارک ملّی در سرتاسرِ ایالات مِتّحده هستن.)))
(((برای دیدنِ مجموعه‌ی کاملِ تصاویرِ پارک‌های ملّی و خرید مجموعه، به سایت "59Parks.net" مراجعه کنین.)))
(((با بازدید از سایت "KeymasterGames.com" می‌تونین بازی‌های برگزیده‌ی ما رو ببینین که دربردارنده‌ی گِیم‌پلی‌های جذّاب و تصویرسازی‌های خیره‌کننده هستن.)))

 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۵ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سبک
گروه سنی۱۰ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out