بازی اونو اسکیپ بو skip bo

بازی اونو اسکیپ بو skip bo

بازی ایرانی اسکیپ بو

برگردانی از بازی خارجی Skip Bo

تعداد بازیکنان: 2 تا 6 نفر

سن بازیکنان: بالای 8 سال

زمان بازی: حدود 30 دقیقه

محصولی از گروه تاس بستنی dice cream

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

160,200 تومان

178,000 تومان

-10%

- +

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

اسکیپ بو
سن: 7 سال به بالا
تعداد بازیکن: 2 تا 6 نفر
محتویات: 108 کارت (96 کارت عدد و 12 اسکیپ بو)

هدف
زودتر از همه از شرّ کارت ها ت خلاص شو!

ویدیوی آموزش و گیم پلی بازی اسکیپ بو Skip bo

چیدمان بازی
در این نسخه، به ترتیـــــب زیر به هر بازیکن یک دسته کارت شخصی بدهید:
6 بازیکن -> نفری 8 کارت
5 بازیکن -> نفری 10 کارت
4 بازیکن یا کمتر -> نفری 15 کارت

این دسته کارت را به پشت جلوی خود گذاشته و فقط کارت بالایی را رو کنید.
سپس کارت‌های باقی‌مانده را به پشت وسط میز بگذارید. به دسته ی وسط، بانک می گوییم.
در دور اول، هرکــــس ابتـــــــدای نوبتش 5 کارت از بانــک می کشد. این‌ها کارت‌های دست شماست و می‌توانید آن‌ها را ببینید. ر
کنار بانک جا برای چهار دسته ی فرضی باقی بگذارید. همچنین هر بازیکن نیز چهار انبـار فرضی جلوی خود دارد که بعداً می تواند در آن ها کارت ذخیره کند.
نکته: در بازی 4 نفره یا کم تر، برای طولانی‌ و چالــــشی تر شدن بازی می‌توانید تعداد کارت های شخصی هر بازیکن را بیشتر کنید.
توجه: با تهیه ی یک جعبه اسکــــــــیپ بوی دیگر، می توانید با همبازی بیشتر یا تعداد کارت شخصی بیشتر بازی کنید؛ یا هر دو!

انجام بازی

بازی 3 مرحله دارد:

1) شروع نوبت: برداشتن کارت (اجباری)
2) بازی کردن کارت (اختیاری)
3) اتمام نوبت: کارت انبار کردن (اجباری)

بازی از نفر سمت چپ پخـــش‌کننده ی کارت شروع می‌شود. نوبت شما با مرحـــله‌ی برداشــــتن کـــارت آغاز می‌شود. در دور اول، هر کس در ابتدای نوبت خود، 5 کارت از دسته‌ی وسط (بانک) بر می‌دارد. در دورهای بعد، هر بازیکن در ابتدای نوبتش آنقدر کارت می‌کشد که تعداد کارت‌های دستش را به 5 برساند.
مرحله‌ی بعد، بازی کردن کارت است. کارت بازی کردن به تعداد دلخواه و به انتخاب خودتان است؛ می‌توانید هم از 5 کارت دست خود، هم از دسته کارت شخصی و هم از کارت‌های انبار، هر تعدادی که خواستید بازی کنید (توضیحات انبار را در صفحه ی 5بخوانید). فقط یادتان باشد که هدف، تمام کردن دسته کارت شخصی است.
در وسط میز، چهار دسته ی فرضی وجود دارد. هدف بازی این است که با درست کردن دسته‌های 1 تا 12، دسته کارت شخصی خود را خالی کنید. برای درست کردن یک دسته، ابتدا باید کارت عدد 1 را بازی کرده و سپس با همکاری هم، به ترتیب اعداد را روی آن بازی کرد تا به 12 برسد. شما می‌توانید تا 4 دسته‌ی 1 تا 12 وســط میز درسـت کنید و همــچنین کـارت های خــود را روی دسته های مختلف بازی کنید. مثلاً اگر یکی از دسته های وسط به عدد 4 رسیده و شما 5 دارید، می توانید آن را روی 4 بازی کنید؛ یا اینکه اگر کمتر از 4 دستــه وسط میز درستشده، با بازی کـــردن 1، دسته ای جدید به وجود آورید. هر زمان دسته‌ای کامل شد (کارت‌ها به ترتیب 1 تا 12 روی هم قرارگرفت)، آن دسته را بسوزانید و با کارت های بانک بر بزنید.

توجه: اگر بازیکنی توانست در مرحله‌ی کارت بازی کردن هر 5کارت دستش را بازی کند، باید 5 کارت دیگر از وسط برداشته و خودش بازی را ادامه دهد.
همان طور که گفته شد، هر بازیکن نیز جلوی خود چهار انبار کارت دارد. برای اتمام نوبتتان، باید یک کارت و فقط یکی را به رو، در یکی از انبـارها ذخیره کنید. اگر هر چهار انبــــارتان پر شد، می توانید کارت های جدید را روی قبلی ها نیز بگذارید؛ اما حواستان باشد که همیشه فقط به رویی ترین کارت انبارها دسترسی دارید.

نکته: در هر نوبت، فقط یک کارت باید ذخیره کنید. ر
توجه: شما می‌توانید کارت‌ها را بدون ترتیب در یک انبار ذخیره کنید؛ اما مراقب باشید، چون دیگر نمی‌توانید ترتیب آن‌ها راعوض کرده یا به هر نحوی جابه‌جایشان کنید.
نکته: بازیکــنان می‌توانند در نوبتشان از کــارت‌هایی که انبار کرده‌اند نیز بازی کنند؛ ولی حواستان باشد که فقط کارت رویی هر دسته قابل استفاده است. اگر کارتی زیر باشد، اول باید کارت بالایی دسته را استفاده کنید تا به آن دسترسی پیدا کنید.
توجه: انبار کردن، نوبت شما را تمام می کند. حتی اگر چهار کارت دست خود را بازی کردید و کارت پنجم را در انبار گذاشتید، نوبتتان تمام شده و برای برداشتن کارت، باید تا دست بعدی صبر کنید.
تبصره: شما مجبور نیستید کارت بازی کنید. می‌توانید تنها با انبار کردن یک کارت، به نوبت خود پایان دهید. ر

برنــــده کسی است که بتـــواند کــارت‌های شخصی اش را تمام و بازی را نیز تمام کند!
نحوه‌ی امتیازشماری در ادامه آمده است. ر

کارت اسکیپ بو
این کارت می‌تواند به جای هر عددی بازی شود.

امتیازشماری
در این بازی هم می توانید دست های برده را بشمارید، هم امتیازی بازی کنید. در امتیازگیری، برنده 25 امتیاز گرفته و به ازای هر کارتی که در دسته کارت شخصی بازیکنان دیگر مانده باشد نیز 5 امتیاز اضافه می‌گیرد.

مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out