جنگا سرزمین ذهن زیبا (Jenga)

برج جنگا (Jenga)

- بازی محبوب جنگا

- کیفیتی بینظیر در مقایسه با قیمت

- بازی فکری جنگا (Jenga) مناسب برای تمام اعضای خانواده

- بهترین سرگرمی برای لذت بردن در جمع های دوستانه

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

198,000 تومان

220,000 تومان

-10%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی فکری جنگا

Jenga

امروزه بازي‌هاي کامپيوتري آنقدر زياد شده که ديگر براي بازي‌هاي خارج از دنياي «صفر و يک» جايي باقي نگذاشته است؛ اما بعضي از بازي‌هاي فکري-تمرکزي از بازي‌هاي کامپيوتري پيشي گرفته‌اند و طر‌فداران زيادي دارند. در بين اين بازي‌ها مي‌توان به بازي «جنگا» اشاره کرد که به تمرکز زيادي احتياج دارد. اين محصول از 48 قطعه‌ي چوبي تشکيل شده است؛ به اين ترتيب با قراردادن 16 رديف سه‌تايي از بلوک‌هاي چوبي، برج براي شروع بازي آماده مي‌شود. اين بازي را مي‌توان به صورت يک يا چند نفره انجام داد؛ به اين ترتيب که هر بازيکن، يکي از قطعات را بيرون کشيده و در بالاي برج مستقر مي‌کند. بايد توجه داشت که ابتدا بايد رديف بالايي برج تکميل شود و بعد به سراغ رديف بالا‌تر رفت؛ به‌علاوه، قطعه‌اي که براي بيرون‌کشيدن انتخاب مي‌شود، نبايد از چهار رديف بالايي برج باشد. بازيکنان بايد طوري قطعات را بيرون بکشند که برج فرو نريزد. با ريزش برج، بازي تمام مي‌شود و کسي که مسبب آن بوده بازنده است. بسته به حساسيت بازي مي‌توان قوانين بازي را ميان بازيکنان تعريف کرد. در مسابقات حساس مخصوصا در مرحله‌هاي پاياني، قوانين را به‌نحوي تنظيم مي‌کنند تا بر حساسيت مسابقه افزوده شود. براي مثال، آزادي‌عمل براي امتحان‌کردن قطعات مختلف محدود مي‌شود؛ علاوه‌براين، استفاده از دو دست براي بيرون‌کشيدن بلوک چوبي ممنوع مي‌شود. با قطعات جنگا، بازي‌هاي هيجان‌انگيز و جذاب ديگري هم مي‌توان انجام داد؛ مثلا ساختن سازه‌هاي مختلف چوبي يا دومينو.

روش بازی به این شکل است: 48 بلوک چوبی جنگا را در 16 طبقه بر روی هم بچینید (3 بلوک در هر طبقه). بلوک های چوبی در هر طبقه طوری قرار می گیرند که با بلوکهای طبقه های بالایی و پایینی خود، زاویه ی 90 درجه بسازند.
وقتی که برج جنگا کامل شد، بازیکنی که برج را ساخته است، بازی را شروع می کند. حرکت در بازی جنگا عبارت است از برداشتن یک بلوک چوبی از هر یک از طبقات برج و قرار دادن آن در بالاترین طبقه ی برج، با هدف کامل کردن آن طبقه.
اگر طبقه ی بالایی برج (نوک برج) کامل نشده باشد، بازیکن ها حق ندارند بلوک های طبقه ی پایینی آن را جا به جا کنند.
بازیکن ها فقط اجازه دارند از یک دست استفاده کنند.
بازیکن ها اجازه دارند برای پیدا کردن بلوکهای آزاد، با انگشت به آن ها ضربه بزنند.
هر بلوکی که از جای خود حرکت داده شده ولی بازی نشده باشد، باید به جای اصلی خود بر گردد (مگر آن که این کار، باعث فروریختن برج شود).
هر بازیکن در هر نوبت فقط 10 ثانیه برای بازی کردن فرصت دارد.
بازی وقتی به پایان می رسد که برج به طور کامل فرو بریزد یا بلوکی غیر از بلوکی که بازیکن در نوبت خود حرکت داده است، از برج بیرون بیفتد. بازیکنی که باعث سقوط برج شده، بازنده است.


گرانش زمین را به چالش  بکشید!!
جنگا یک بازی معروف در تمام دنیاست، جنگا مخلوطی است از مهارت، هیجان، غیر قابل پیش بینی بودن، شادی، خنده و البته کمی شانس. حریف اصلی شما در این بازی گرانش زمین است و البته حرکات رقبای شما هم بر روی حرکات و تصمیم گیری شما موثر خواهد بود.
مبدع این بازی خانمی به نام Leslie Scott واهل سومالی بوده است، جنگا از کلمه سواحیلی Kujenga به معنی ساختن گرفته شده است.
ایده این بازی در سال ۱۹۷۰ به ذهن خلاق اسکات خطور کرده است و اولین بار در سال ۱۹۸۳ در نمایشگاه اسباب بازی لندن در معرض نمایش قرار گرفت.موزه‌ای در لندن به نام موزه دوران کودکی، هنوز اولین جنگای ساخته شده در سال ۱۹۸۳ را نگهداری می‌کند.
در ۱۹۸۴ یک کارآفرین آمریکایی به ‌نام روبرت گریبلر پیشنهاد سرمایه گذاری و پخش این محصول موفق را در کانادا به اسکات داد.
روبرت، در اپریل ۱۹۸۵ حق انتشار و حقوق معنوی تولید و پخش جنگا در آمریکا و کانادا را گرفت و درهمان سال همین مجوز را از اسکات برای کل دنیا دریافت کرد.
در سال ۱۹۸۷ شرکت هاسبرو کلیه حقوق مربوط به جنگا را مال خود کرد و صاحب اصلی برند جنگا شد.
این شرکت، تا اواخر سال ۲۰۱۷ بیش از ۸۰ میلیون نسخه از این بازی را فروخته است، این در حالی است که شرکت‌های متعدد دیگر نیز با تغییر نام و بعضا تغییرات مختصری در قوانین جنگا اقدام به تولید این بازی کرده‌اند و مسلما تعداد فروخته شده از این بازی مهیج، بسیار بیشتر از این عدد می‌باشد.
جنگا پارتی گیمی بی نظیر است که قوانین بسیار ساده‌ای دارد و از کودکان ۵ سال به بالا از هیجان و لذت بازی با آن سیر نمی‌شوند، از ۱ نفر تا ۱۰ نفر می‌توانند با این بازی سرگرم شوند. و برای شکستن یخ افراد در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها بسیار پیشنهاد می‌شود.
حتی نسخه‌های دیجیتال این بازی نیز تولید شده است، در این بازیها می‌توانید به جای چوب‌های صیقلی روی‌هم، با ستونی از کره، یخ و سنگ بازی کنید.
رکورد ساخت جنگای ۵۴ قطعه‌ای، ۴۰ طبقه کامل و ۲ قطعه بر روی آن است.
در ایران هم از این بازی در برنامه خندوانه هم برای بازی کردن آقای جوان و مهمانان برنامه هم استفاده شده است.
شرکت ذهن زیبا نیز از سال ۱۳۹۲ اقدام به تولید جنگایی بسیار باکیفیت و البته با قیمتی بسیار مناسب کرده است.علت شروع کار بر روی جنگا، نبود جنگای با کیفیت به جز جنگای شرکت هاسبرو بوده است، صیقلی بودن چوب‌ها، سخت بودن، نداشتن خورده که بعضا باعث صدمه به دستان بازیکنان می‌گردد از خصوصیات چوب‌های با کیفیت جنگای ذهن زیبا می‌باشد.
علاوه بر کیفیت چوب‌های این جنگا نمی‌توان از کیف این جنگا هم به راحتی گذشت.
چراکیف؟
اگر شما جنگا باز هستید که احتیاج به توضیح ندارید.
 ولی برای دوستانی که هنوز این بازی را تهیه نکرده‌اند و بدنبال خریدن بهترین جنگای بازار هستند، این کیف بعد از اتمام بازی و برای تسهیل در جمع آوری قطعات بسیار مفید است، بعد از اولین باری که با جنگا بازی کردید، به راحتی قطعات را در کیف بریزید و به راحتی‌ آنرا حمل کنید، جنگاهای دیگر موجود در بازار عموما دارای یک جعبه مکعب مستطیل مقوایی هستند که بعد از اولین بازی دیگر قادر به جمع آوری قطعات در این جعبه‌ها نخواهید بود.
ابعاد هر بلوک جنگا ۷.۵×۲.۵×۱.۵ سانتی‌متر است ولی جنگاهای غول آسایی با ارتفاع ۱.۲متر تا ۲.۴ متر نیز ساخته شده است.
برای شروع بازی، سه بلوک چوبی را در کنار هم قرار دهید، سپس سه بلوک دیگر را عمود بر روی آن قرار دهید، تعداد طبقات جنگای ۵۴ تکه، ۱۸ طبقه و جنگای ۴۸ تکه ۱۶ طبقه خواهد شد.
برای شروع بازی، یکی از بلوک‌ها را انتخاب کنید، با یک انگشت اندکی آنرا تست کنید، اگر حس کردید که قابل حرکت و بیرون کشیدن از میان ستون چوب‌های بر‌پا شده است، آنرا تنها با استفاده از یک دست، برداشته و بر روی بالاترین طبقه و البته عمود بر جهت قرار گرفتن چوب‌های طبقه‌ی قبل قرار دهید...

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی خانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۶ نفر
مدت زمان بازیکمتر از ۳۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۵ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out