بازی ایرانی هیولا (Campy Creatures)

بازی ایرانی هیولا (Campy Creatures)

با لشکری از هیولاها به جنگ رقبای خود بروید.

وحشت در راه است ...

نسخه ایرانی بازی خارجی Campy Creatures

تعداد نفرات: 2 الی 5 نفر

زمان بازی: حدود 20 الی 30 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 14 سال

تولید توسط گروه ماربل

طراح بازی: Mattox Shuler

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

114,750 تومان

135,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی هیولا (Campy Creatures)

داستان بازی:
شما به عنوان دانشمندی دیوانه که به انجام آزمایش های عجیب و غریب معروف است، برای آخرین آزمایشات خود به انسان های زنده نیاز دارید. مسلما با شناختی که مردم از شما دارند، هیچکس حاضر نیست موش آزمایشگاهیتان باشد. به همین خاطر شما به لشکر هیولا ها دستور داده اید بین مردم بروند و قربانی بیاورند. به فرمان شما تمام هیولاها از مومیایی ، گرگینه و خون آشام و ... آماده اند تا به شکار آدمها بروند.

هدف بازی:
در بازی هیولا، همه بازیکنان 9 کارت هیولا مشابه با اعداد. تا 8 را دارند که باید با استفاده بجا از قدرت آنها در طول سه دوره کامل بازی (شب) بیشترین امتیاز را به دست بیاورند. هر دور از بازی شامل چندین دست است. در هر دست، بازیکنان با انتخاب به موقع هیولا ها شرایط کسب بیشترین امتیاز را برای خودشان ایجاد کنند.

ویدیوی آموزش و یک دور بازی هیولا (Campy Creatures) محتویات جعبه:
5 دسته کارت 9 تایی هیولا (جمعا 45 کارت)
30 عدد کارت قربانی
5 عدد توکن امتیاز شمار
5 عدد توکن نوبت شمار
صفحه نوبت شمار بازی
دفترچه راهنما

هدف بازی:
در بازی هیولا، همه ی بازیکنان ۹ کارت هیولای مشابه با اعداد ۰ تا ۸ را دارند که باید با استفاده ی بجا از قدرت آنها در طول سه دورِکاملِ بازی (شب) بیشترین امتیاز را به دست بیاورند. هر دور از بازی شامل چندین دست است؛ در هر دست، بازیکنان با انتخاب به موقع هیولاها شرایط کسب بیشترین امتیاز را برای خودشان ایجاد می کنند و نقشه ی دیگر بازیکنان را بهم می ریزند.


چیدمان بازی:
1-    صفحه امتیاز شمار را در وسط میز بگذارید.
2-    هر بازیکن یک دسته کارت هیولا را انتخاب کرده و بر می دارد.
همچنین توکن امتیاز شمار مخصوص آن دسته را روی امتیاز صفر قرار می دهد.
3-    از دسته کارت های قربانی، کارت هایی که تعداد نقاط پایین آنها از تعداد بازیکن ها بیشتر است را جدا کرده و از بازی خارج کنید. مثلا برای بازی 3 نفره ، فقط از کارت های دو نقطه و سه نقطه در بازی استفاده کنید.
4-    تایل های نوبت شمار را به شکل تصادفی بر روی قسمت مخصوص در صفحه بازی قرار دهید.
5-    دسته کارت های قربانی را بر زده و به پشت در کنار صفحه بازی بگذارید. به تعداد بازیکنان کارت قربانی رو کنید و روی میز بگذارید.

نحوه بازی:
بازی شامل سه بخش ساده ی انتخاب هیولا، شکار قربانی و شمردن امتیاز است:
راهی کردن هیولا: همه بازیکنان یک کارت هیولا از دستشان انتخاب کرده و به پشت روی میز در مقابل خود می گذارند. سپس همه ی بازیکنان کارت هایشان را همزمان رو می کنند.

شکار: بازی با هیولاهای تک نقطه‌ای (نقاط قرمز پایین هر کارت) به ترتیب قدرت شروع می شود. به این صورت که کارت های تک نقطه ای به ترتیب قدرت، فقط توانایی ویژه ی خودشان را اعمال می کنند. پس از این مرحله، همه ی هیولاها باتوجه به قدرتشان، همزمان با شکار قربانی، توانایی ویژه ی خودشان را انجام می دهند. پس از پایان یافتن یک دست، کارت های قربانی شکار شده به علاوه ی کارت های هیولاهای استفاده شده را به رو در معرض دید دیگر بازیکنان قرار دهید.

نوبت‌شمار:
هر زمان دو یا چند بازیکن هیولاهای مشابهی را راهی کرده باشند، اولویت شروع بر اساس ترتیب تایل های نوبت شمار است. در پایان هر دست بازی، بالاترین تایل نوبت شمار به جایگاه آخر می رود. (به این ترتیب دومین تایل نوبت شمار در دستِ جدید بازی به جایگاه اول می رود و باقی تایل ها نیز به همین صورت در جایگاه جدید قرار می گیرند.) توجه داشته باشید در انتهای هر دست، حتما تایل های نوبت شمار را جا به جا کنید.

پایان هر دست:
زمانی که تمام بازیکنان، قربانی ها را توسط هیولاها شکار کردند، یک دستِ بازی تمام می شود. در صورتی که در پایان هر دست هنوز کارت قربانی باقی مانده باشد آن کارت را می سوزانیم.
تایل های نوبت شمار طبق توضیحات قسمت نوبت شمار، جا به جا می شوند.

پایان هر دور:
پس از گذشت چندین دست و تمام شدن کارت های قربانی یک دورِ بازی (شب) به پایان می رسد. در این مرحله هر بازیکن پس از شمارش امتیاز خودش، توکن امتیازش را روی صفحه ی امتیازشمار جا به جا می کند. پس از آن کارت های قربانی ها و هیولاها را جمع کرده، جداگانه بُر بزنید و دور جدید بازی (شب) را آغاز کنید. با اتمام سومین دورِ بازی (شب)، بازیکن دارنده ی بالاترین امتیاز برنده ی نهایی بازی می شود و افتخار شاگردیِ بزرگترین دانشمند دیوانه ی دوران یعنی دکتر فرانکنشتاین را خواهد داشت.

امتیازشماری: بعد از ۳ دور بازی، کسی که بیشترین امتیاز را به دست آورده باشد، برنده ی بازی است و درصورت تساوی، براساس تایل‌های نوبت شمار، برنده ی بازی مشخص می شود. توجه داشته باشید که امتیاز کارت های قربانی به جز کارت های مهندس و نوجوان واضح است.

روش بازی دو نفره
چیدمان اولیه ی بازی همانند روش 3 تا 5 نفره است و تنها در نحوه ی شمارش امتیاز و مشخص شدن برنده ی بازی تفاوت دارد. در بازی دو نفره امتیازهای به دست آمده در هر دور بر روی صفحه ی بازی مشخص نمی شود و کسی برنده ی بازی است که 2 دور از 3 دور بازی را برنده شود. برنده ی هر دور بازی یک توکن به دست می آورد. در صورت تمایل به طولانی شدن بازی، می توانید تا 5 دور بازی کنید و برنده بازیکنی است که 3 توکن به دست بیاورد.


چالش حافظه:
برای جذابیت بیشتر و سخت‌ترشدن بازی، هر بازیکن بعد از تمام شدن هر دست و شکار قربانی، کارت هیولایی که بازی کرده بود را به پشت جلوی خودش قرار می دهد.

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی خانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۵ نفر
مدت زمان بازیکمتر از ۳۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۱۴ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیندارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيندارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيندارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out