بازی ایرانی فرار از آتلانتیس (Survive: Escape from Atlantis)

بازی ایرانی فرار از آتلانتیس (Survive: Escape from Atlantis)

فرار از آتلانتیس نسخه ایرانی بازی خارجی  Survive : Escape from Atlantis

محصول گروه مانترا و کیفیت بالای ساخت

تعداد نفرات: 2 الی 4 نفر

زمان بازی: حدود 40-80 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 8 سال

طراح بازی: جولیَن کورت‌لَند-اسمیت

دارای راهنمای فارسی

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

582,250 تومان

685,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

نجات: فرار از آتلانتیس (Survive : Escape from Atlantis)

فرار از آتلانتیس!

ابتدای قرن بیستم: زمانی برای ماجراجویی و اکتشاف! جزیره‌ی اسرارآمیز «آتلانتیس» از قلب اقیانوس، رُخ عیان کرده و بویی که از این جزیره‌ی افسانه‌ای به مشام می‌رسد، بوی پول است!
پس از فتح گنجینه‌ها و آثار هنری «آتلانتیس»، اینک کاشفان ماجراجو آماده‌ی بازگشت به خانه‌اند... امّا «آتلانتیس» دارد به زیر آب برمی‌گردد! چه‌کسی خواهد توانست دوباره رنگِ زندگی در خشکی را ببیند؟!

هدف
در پایان بازی، امتیازاتِ همه‌ی توکن‌های کاشفی را که توانسته‌اید به جزایرِ اَمن برسانید، باهم جمع کنید (امتیازِ هر توکن کاشف، در قسمت زیرینِ آن -کفِ پایش!- نوشته شده‌است). بازیکنی که بیش‌ترین مجموع امتیازات را داشته باشد (و نه لزوماً بازیکنی که بیش‌ترین کاشفان را نجات داده)، برنده‌ی بازی خواهد بود.

اجزاء بازی
1 صفحه‌ی بازی؛ 40 کاشی زمین (16 کاشی ساحل، 16 کاشی جنگل و 8 کاشی کوهستان)؛
40 توکن کاشف (در 4 رنگ مختلف؛ از هر رنگ، 10 توکن)؛ 5 توکن اژدهای دریایی؛
6 توکن کوسه؛ 5 توکن نهنگ؛ 12 توکن قایق؛ 1 تاس جانور؛ 1 کتابچه‌ی قوانین بازی.


بازی فکری یا  رومیزی نجات: فرار از آتلانتیس (Survive : Escape from Atlantis) یکی از بازی‌های رقابتی است که در آن، بازیکنان به دنبال خارج کردن اسباب و وسایل خودشان از جزیره‌ای هستند که دارد از بین می‌رود و باید به خاطر بسپارند که باارزش‌ترین وسایل خودشان در چه مکانی بوده است تا بیشترین امتیاز را بگیرند.

در بازی فکری نجات: فرار از آتلانتیس، جزیره‌ای وجود دارد که از ۴۰ تکه کاشی شش ضلعی (البته از جنس مقوا!) درست شده و به‌مرور در حال فرو رفتن در اقیانوس است (یعنی کاشی‌ها به‌مرور از روی میز برداشته می‌شوند). هر بازیکن کنترل ۱۰ انسان (با ارزش ۱ تا ۶) را بر عهده دارد که سعی می‌کنند تا قبل از این‌که جزیره اصلی از بین برود خودشان را به جزیره‌های امن اطراف برسانند. بازیکن‌ها می‌توانند برای رسیدن به جزیره‌های اطراف یا شنا کنند یا سوار قایق شوند اما باید در مسیرشان تا جای امن، مواظب نهنگ‌ها، کوسه‌ها و مارهای غولپیکر دریایی باشند.

بردگیم نجات خیلی شبیه بازی فرار از آتلانتیس است با چند تفاوت کلیدی.

شرکت استرانگ‌هولد گیمز چاپ مجددی از بازی نجات را به نام «نجات، فرار از آتلانتیس!» روانه بازار کرد (در فوریه سال ۲۰۱۱). این چاپ مجدد شامل بازی اصلی نجات به همراه تعدادی قطعه اضافی بود تا بتوان آن را مانند فرار از آتلانتیس بازی کرد.


سایر مشخصات
*گونه و گروه بازی: خانوادگی، ماجراجویی
* امتیاز: ۳/۷ از 10
*سطح پیچیدگی: نسبتاً ساده
* تعداد و سن بازیکنان: ۲ تا ۴ بازیکن، 8 سال به‌بالا
* مدت زمان بازی: ۴۵ تا ۶۰ دقیقه
* مکانیزم‌ها: تاس ریختن، حرکت خانه به خانه، حافظه، صفحه چندتکه، توسعه مخفیانه اجزا

در این بازی شما باید از جزیره ی آتلانتیس که برای تصرف گنج هایش به آنجا سفر کرده بودید فرار کنید ! زیرا جزیره در حال فرو رفتن در آب است و کوه آتش فشان جزیره نیز نزدیک به فوران میباشد ! اما این فرار برای شما راحت نخواهد بود زیرا در مسیر فرار باید مراقب هیولای دریایی و کوسه ها و نهنگ ها باشید .
این بازی دارای یک صفحه بازی بزرگ به همراه ۴۰ عدد کاشی (مقوایی) که جزیره را بر روی صفحه بازی تشکیل میدهد و همچنین تعداد زیادی قطعه چوبی شامل نهنگ ها ، کوسه ها ، اژدهاهای دریایی و قایق ها و همین طور قطعات پلاستیکی کاشفان جزیره و همین طور یک عدد تاس مخصوص میباشد .


داستان بازی :
ابتدای قرن بیستم : زمانی برای ماجراجویی و اکتشاف ! جزیره‌ی اسرارآمیز «آتلانتیس» از قلب اقیانوس ، رُخ عیان کرده و بویی که از این جزیره‌ی افسانه‌ای به مشام می‌رسد ، بوی پول است ! پس از فتح گنجینه‌ها و آثار هنری «آتلانتیس» ، اینک کاشفان ماجراجو آماده‌ی بازگشت به خانه‌اند ... امّا «جزیره آتلانتیس» دارد به زیر آب برمی‌گردد! ماجراجویان ، هراسان و وحشت‌زده ، می‌کوشند تا از چنگال شوم سرنوشت بگریزند. هر کس که خوش‌شانس باشد ، قایقی می‌یابد تا به ساحلی امن برسد و آن‌که نباشد ، باید تا خانه شنا کند... امّا هیچ‌کدام، از گزند هیولاهای دریایی، کوسه‌ها و نهنگ‌ها در امان نیستند! چه‌کسی خواهد توانست دوباره رنگِ زندگی در خشکی را ببیند؟!

چیدمان و آماده‌سازی
1) 5 توکن اژدهای دریایی را در خانه‌های مخصوص صفحه‌ی بازی -که نماد اژدها را در خود دارند- بگذارید.
2) کاشی‌های زمین را -به‌رو، یعنی به شکلی که تصاویرِ ساحل، جنگل و کوهستان‌شان نمایان باشد- آزادانه و بدون هیچ ترتیب خاصّی، در بخشی از فضای دریا که با مرز سیاه‌رنگ مشخّص شده، بچینید. به این ترتیب، جزیره‌ای تشکیل خواهد شد شامل زمین‌های ساحلی، جنگل و کوهستان که در خانه‌ی دریاییِ مرکزی‌اَش، یک اژدهای دریایی سکونت دارد!
3) هر بازیکن، یک رنگ را انتخاب کرده و همه‌ی توکن‌های کاشفِ آن رنگ را برمی‌دارد.
4) هر بازیکن 2 توکن قایق دریافت می‌کند.
5) بقیه‌ی توکن‌های قایق را به‌همراه توکن‌های کوسه و توکن‌های نهنگ فعلاً در کناری بگذارید؛ این توکن‌ها بعداً وارد بازی خواهند شد!
6) آغازکننده‌ی بازی را به شکل توافقی تعیین کنید (اسمِ این بازیکن را می‌گذاریم «بازیکن اوّل»). در قسمت زیرینِ هر کاشف -کفِ پایش!- یک عدد -از 1 تا 6- نوشته شده‌است. توکن‌های خودتان را خوب بررسی کنید ولی اعدادِ آن‌ها را به دیگران نشان ندهید. خوب به خاطر بسپارید که کدام کاشف را در کدام خانه می‌گذارید زیرا کاشفانی که اعدادِ بزرگ‌تری دارند، اگر نجات پیدا کنند و به جزایرِ اَمن برسند، امتیازاتِ بیش‌تری را نصیب‌تان می‌کنند؛ این اعداد (امتیازات)، در حقیقت، نشان‌دهنده‌ی تعداد گنجینه‌هایی هستند که هر کاشف با خودش از «آتلانتیس» خارج کرده‌است!
7) بازیکنان، یکی یکی و به‌نوبت -در جهت ساعت‌گرد- هر کدام 1 توکن کاشف روی یکی از کاشی‌های خالیِ زمین می‌گذارند؛ اوّل از همه، «بازیکن اوّل». کاشی خالی، کاشی‌ای است که هیچ کاشفی در آن نباشد! مراقب باشید که در هنگام جای‌گذاری، امتیازاتِ توکن‌ها دیده نشود! وقتی که همه‌ی بازیکنان همه‌ی 10 توکن خود را در صفحه گذاشتند، مرحله‌ی جای‌گذاری به پایان می‌رسد. واضح و مُبرهن است که اگر تعداد بازیکن‌ها کم‌تر از 4 نفر باشد، بعضی کاشی‌های زمین خالی باقی خواهند ماند!
8) بازیکنان، یکی یکی و به‌نوبت -در جهت ساعت‌گرد- هر کدام 1 توکن قایق روی یکی از خانه‌های دریاییِ خالی -در مُجاورت یکی از کاشی‌های زمین- می‌گذارند؛ اوّل از همه، «بازیکن اوّل». خانه‌ی خالی، خانه‌ای است که هیچ قایق یا اژدهایی در آن نباشد! وقتی که همه‌ی بازیکنان هر دو قایق خود را در صفحه گذاشتند، مرحله‌ی جای‌گذاری به پایان می‌رسد.

نکته‌ی مهم درباره‌ی توکن‌های کاشف
وقتی که بازی شروع شد، دیگر اجازه ندارید به قسمت زیرینِ هیچ‌یک از کاشفان خود (به امتیازِشان) نگاه کنید یا آن‌ها را به دیگران نشان دهید؛ حتی اگر آن کاشف به یک جزیره‌ی اَمن رسیده یا از بازی حذف شده باشد!

نگاهی به بازی
بازیکنان، یکی یکی و نوبت به نوبت -در جهت ساعت‌گرد- بازی می‌کنند؛ اوّل از همه، «بازیکن اوّل»!
در طول نوبت‌تان، باید این چند عملیات را -به‌ترتیب- انجام دهید.ویدیوی آموزش بازی فرار از آتلانتیس (Survive) 
برگه اطلاعات
دسته بندیخانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۴۰ تا ۸۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سبک
گروه سنی۸ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيندارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيدارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out