بلیت حرکت (Ticket to Ride)

بلیت حرکت (Ticket to Ride)

نو

750,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی فکری و رومیزی بلیت سفر (Ticket to Ride)

یکی‌از پُرفروش‌ترین و محبوب‌ترین بُردگیم‌های اروپایی در سرتاسرِ دنیا، با فروشی در حدود 3 میلیون نسخه!

به گفته‌ی "آلن آر. مون"، طرّاحِ بازی، قوانین بازی به‌قدری ساده و جمع‌وجور هستند که می‌توان روی یک بلیت قطار نوشت‌شان! در هر نوبت، شما یا کارت‌های جدیدی می‌گیرید یا برای تصاحبِ یک مسیر (از خطّ‌آهن آمریکای شمالی) اقدام می‌کنید یا "بلیت‌های مقصد" را دریافت می‌کنید... مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، حفظ تعادل بین طمع (اضافه کردنِ کارت‌های بیش‌تر به دست خود) و ترس (واگذار کردنِ یک مسیر پُرارزش به یک رقیب) است!...

در یک بعدظهر پاییزی، پنج دوست قدیمی در اتاق یکی از معروف ترین کلوپ های شهر دور هم جمع شده بودند. همه ی آنها راه درازی از سرتاسر جهان طی کرده بودند تا در این روز خاص دوباره دور هم جمع بشوند! دوم اکتبر ۱۹۰۰، ۲۸ سال بعد از روزی که یکی از اعجوبه های لندن، Phileas Fogg چالشی رو پذیرفت که با انجام آن توانست ۲۰ هزار پوند برنده شود؛ چالشی برای سفر به دور دنیا در ۸۰ روز!
زمانی که داستان Fogg تمام اخبار روزنامه ها را احاطه کرده بود، این پنج دوست قدیمی تازه وارد دانشگاه شده بودند. این دوستان  که حسابی تحت تاثیر جاه طلبی Fogg  و البته کمی سرمستی از آخرین قرارشون در یکی از بارهای محلی بودند، تصمیم گرفتند تا چالشی برای خودشان دست و پا کنند.از آن روز به بعد هر سال به احترام Fogg این سنت را دنبال کردند و هر سال جایزه ی بیشتری از قبل برای قهرمان در نظر گرفتند. حالا در سحرگاه قرن جدید، بهانه ی خوبی بود تا یک ماجراجویی غیرممکن جدید به راه بیاندازند! با جایزه ای یک میلیون دلاری برای کسی که برنده ی این رقابت شود! اما هدف مسابقه چه بود؟ کسی که بتواند با استفاده از خطوط راه آهن و قطار در ۷ روز به بیشترین شهرهای آمریکای شمالی سفر کند، برنده است. بلافاصله بعد از اعلام قوانین، مسابقه آغاز شد!
بازی Ticket to Ride یک بازی ماجراجویانه قطاری و مسافرتی است! بازیکنان در نقش ماجراجویان داستان تلاش میکنند شهرهای مختلفی در نقشه آمریکای شمالی رو با قطارهای خود به هم متصل کنند و وارد چالشی لذت بخش و مهیج شوند.

بازی " بلیط حرکت Ticket to Ride " یکی از بهترین بازیهای خانوادگی دنیاست که از سال تولید تا به امروز همیشه جز محبوبترین ها و پرفروشترین های دنیا بوده و نسخه های مختلفی زیادی از اون به تولید رسیده.
این نسخه با نقشه ریلی و قطاری شهرهای آمریکای شمالی در واقع اولین نسخه از این سری محبوب است.
در بازی Ticket to Ride بازیکنان با صفحه ای روبرو هستند که نشانگر نقشه ریلی آمریکای شمالی و شهرهای مختلف آن هست. هر بازیکن کارت های بلیطی در اختیار داره که نشان دهنده اتصال دو شهر مختلف بهمدیگر هست.
بازیکنان باید با کارتهای قطاری که در رنگهای مختلف است و همچنین کارت لوکوموتیوی که بصورت کارت رنگی و قابل  استفاده برای هر رنگ است شهرهای مختلف صفحه بازی را با مهره های قطار پلاستیکی خود به هم متصل کنند و از این اتصالات امتیاز بدست بیاورند.
اتصال هر دو شهر برای بازیکنان امتیاز ویژه ای خواهد داشت، هر چه فاصله ی این دو شهر بیشتر باشد امتیاز بالاتری خواهد داشت و همچنین با اتصال شهرهایی که در کارت بلیط بازیکنان قرار دارد، بازیکنان امتیازات مربوط به آن کارت بلیط را هم دریافت خواهند کرد ولی اگر نتوانند تا انتهای بازی کارت بلیط خود را تکمیل کنند به همان اندازه امتیاز منفی خواهند گرفت که این موضوع باعث میشود بازیکنان در انتخاب مسیرهای درست و استفاده از کارت های قطاری خود با فکر و استراتژی بهتری عمل کنند.
مسیرهای روی صفحه فقط اجازه قرار دادن یک دسته از مهره های قطار را میدهد و با قرار گرفتن مسیری از قطارهای یکی از بازیکنان، آن مسیر تا انتهای بازی بسته خواهد بود و بازیکنان باید از مسیرهای خالی دیگر برای رسیدن به شهرهای مقصد خود استفاده کنند.
بازی به صورت نوبتی و ساعتگرد ادامه پیدا میکند و در هر نوبت بازیکنان قادر به انجام یکی از اکشن های مربوطه بازی هستند و زمانیکه مهره ی قطار یکی از بازیکنان به 2 عدد و یا پایینتر رسید، آخرین دور بازی برگزار میشود و در انتها تمام امتیازات مسیرهای احداث شده، امتیاز مثبت و منفی کارت های بلیط بازیکنان و همچنین امتیاز ویژه طولانی ترین مسیر محاسبه میشود و بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد برنده نهایی بازی خواهد بود.

.

دانلود راهنمای فارسی بازی

. 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی خانوادگی
تعداد بازیکن۲ تا ۵ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیمتوسط
گروه سنی۸ سال به بالا
مکانیک های بازیHand Management, Route/Network Building, Set Collection
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
جنس قطعاتمقوا، پلاستیک
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيندارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out