بازی ایرانی کواتل (Coatl)

بازی ایرانی کواتل (Coatl)

نسخه ایرانی بازی Coatl

یک بازی انتزاعی

محصول گروه فان تایمز و کیفیت بالای ساخت

با خلق پیکره های مار بالدار عنوان کاهن اعظم را بدست بیاورید

طراح بازی: Etienne Dubois-Roy, Pascale Brassard

تعداد نفرات: 1 تا 4 نفره

زمان بازی: حدود 30- 60 دقیقه

مناسب برای بازیکنان بالای 10 سال

اطلاعات بیشتر

کاهش قیمت !
نو

344,250 تومان

405,000 تومان

-15%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی ایرانی کوآتل (Coatl)

زمان انتخاب و انتصاب کاهن اعظم "آزتِک" فرا رسیده‌است. داوطلبان تصاحب این عنوان، برای اثبات شایستگی خویش و جلب نظر خدایان، در رقابتی پُرشکوه شرکت می‌کنند. پیچیده‌ترین و شگفت‌انگیزترین "کوآتل"ها را خلق کرده و از آزمون، سرفراز خارج شوید تا عنوان "کاهن اعظم"، برازنده‌ی قامت شما باشد!


1) قطعات خود را انتخاب کنید...
2) کوآتل خود را بسازید...
3) پیشگویی را محقّق کنید...

تمدّن "آزتِک"، یکی از قدیمی‌ترین و رازآلودترین تمدّن‌های شناخته‌شده‌ی بشری است.
آزتک‌ها، از حدود 1325 تا 1521 میلادی در آمریکای مرکزی (مکزیک امروزی) پادشاهی می‌کردند. امپراتوری آزتک به دست اسپانیایی‌ها سرنگون و نابود شد.
سیستم فرهنگی و مذهبی آزتک‌ها، مثل اکثر اقوام بَدوی، سیستمی بود پیچیده و گاه متناقض، متشکّل از خدایان، خدابانویان، اساطیر و افسانه‌های پُرتعداد، با ویژگی‌هایی غریب و خاص.
یکی از مهم‌ترین خدایان آزتک‌ها، "کوئِتزال‌کوآتل" (یا "کِتسال‌کوآتل")، خدای باد، باران، خِرد و خودشناسی بود. تجسّم فیزیکی و ظاهریِ کوئتزال‌کوآتل، ترکیبی بود از پرنده و مار.
"کوآتل"ها ("پرنده-مار"ها)، پیکره‌هایی هستند با ظاهر مار یا اژدهایی بال‌دار یا -به بیان صحیح‌تر- دارای بدنی پوشیده از پَر که در بزرگداشتِ کوئتزال‌کوآتل ساخته می‌شوند.


اجزاء بازی
54 کارت پیشگویی * 15 کارت معبد * 1 صفحه‌ی مرکزی / صفحه‌ی امتیازشماری
4 صفحه‌ی شخصی در 4 رنگ مختلف * 3 کیسه‌ی پارچه‌ای * 12 توکن قربانی
1 نشانگر بازیکن نخست * 150 قطعه‌ی کوآتل (15 دُم، 15 سَر و 120 بدن)

نگاهی به بازی
بازیکنان، در طول بازی، با متّصل کردنِ سَرها، قطعات بدن و دُم‌ها، کوآتل‌هایی را می‌سازند تا ملزوماتِ محقّق شدنِ پیشگویی‌ها (خواسته‌های کارت‌های پیشگویی) را تأمین کنند. هر چقدر که یک کوآتل، خواسته‌های کارت‌های بیش‌تری را تأمین کند (اصطلاحاً: "کارت‌های بیش‌تری را تأمین کند")، امتیازات بیش‌تری نیز نصیبِ بازیکنِ سازنده‌ی کوآتل خواهد شد. علاوه بر این، هر کوآتل می‌تواند با تأمین کردنِ یکی از کارت‌های معبد، امتیازات ویژه‌ای را نیز نصیب سازنده‌ی خود کند. بازی، از لحظه‌ای که یکی از بازیکنان، سوّمین کوآتل خود را کامل کند یا ذخیره‌ی قطعات بدن کوآتل تمام شود، رو به پایان می‌رود...


هدف بازی
بازیکنان، برای ساخت ارزشمندترین کوآتل‌ها و دریافت بیش‌ترین امتیازات ممکن، با یکدیگر رقابت می‌کنند. در پایان بازی، بازیکنی که بیش‌ترین امتیازات را داشته باشد، برنده‌ی بازی خواهد بود.

چیدمان و آماده‌سازی (نمونه‌ای برای یک بازی 3 نفره)
(1) صفحه‌ی مرکزی را در وسط میز (محوطه‌ی) بازی بگذارید.
(2) هر بازیکن، رنگی را انتخاب کرده و صفحه‌ی شخصی و توکن‌های قربانیِ مربوط به خودش را برمی‌دارد.
نکته: پیشنهاد می‌شود در اوّلین دفعاتی که بازی می‌کنید، از توکن‌های قربانی استفاده نکنید!
(3) صفحه‌ی مرکزی را با بیرون کشیدنِ قطعات لازم (و مشخّص‌شده) از کیسه‌های پارچه‌ای مربوطه، پُر کنید. کیسه‌ها را دمِ دست نگه دارید؛ در طول بازی به آن‌ها نیاز خواهید داشت.
(4) آغازکننده‌ی بازی را انتخاب کرده و نشانگر بازیکن نخست را به او بدهید.
(5) کارت‌های معبد را بُر زده و به هر بازیکن، 1 کارت بدهید؛ هیچ بازیکنی نباید کارت بازیکنان دیگر را ببیند! کارت‌های معبد باقی‌مانده را به 2 دسته تقسیم کرده و در کنار صفحه‌ی مرکزی بگذارید (کارت‌ها باید "به‌رو" باشند).
(6) کارت‌های پیشگویی را بُر زده و دسته‌ی کارت‌ها را در کنار صفحه‌ی مرکزی بگذارید. سپس از دسته‌ی کارت‌های پیشگویی، 6 کارت کشیده و "به‌رو" در کنار هم بچینید تا خزانه‌ی کارت‌های پیشگویی تشکیل شود.
(7) به بازیکن اوّل / دوّم / سوّم / چهارم، به ترتیب 3 / 4 / 5 / 6 کارت پیشگویی بدهید. هر بازیکن حدّاکثر 3 کارت پیشگویی را انتخاب کرده و برای خود نگه می‌دارد و بقیه را می‌سوزاند! این‌که چه کارت‌هایی در دست بازیکن می‌مانند، اطلاعات محرمانه محسوب می‌شود!

روند بازی
بازیکنان، یک به یک، در نوبت خود، یکی از این 3 عملیات را انتخاب کرده و انجام می‌دهند (به ترتیب، در جهت ساعت‌گرد و اوّل از همه، بازیکن نخست):
1) برداشتن قطعات کوآتل
2) انتخاب یک یا چند کارت پیشگویی
3) ساختن کوآتل


پایان بازی
بازیکنان به نوبت -در جهت ساعت‌گرد- به بازی ادامه می‌دهند تا این‌که یکی از شرایط زیر پیش بیاید:
الف) یکی از بازیکنان، سوّمین کوآتل خود را کامل کند.
ب) ذخیره‌ی قطعات بدن (صفحه‌ی مرکزی و کیسه‌ی پارچه‌ای) تمام شود.
پس از این، بسته به این‌که چطور به پایان بازی رسیده باشید، نوبت‌های پایانی، به شکلی متفاوت بازی خواهند شد:
الف) اگر یکی از بازیکنان، سوّمین کوآتل خود را کامل کرده باشد، بقیه‌ی بازیکنان هر کدام 1 نوبت دیگر بازی می‌کنند. در ادامه، در جهت ساعت‌گرد:
- اگر نوبت شما، بعد از بازیکنی باشد که باعث پایان بازی شده (توجه داشته باشید که نشانگر بازیکن نخست در دست کیست)، در نوبت پایانی خود می‌توانید 1 یا 2 عملیات انجام دهید.
- اگر نوبت شما جلوتر باشد، در نوبت پایانی‌تان فقط می‌توانید 1 عملیات انجام دهید.
مثال: در یک بازی 4 نفره، بازیکن دوّم، سوّمین کوآتل خود را کامل کرده و باعث به پایان رسیدن بازی می‌شود. بازیکنان سوّم و چهارم هر کدام حق دارند در نوبت پایانی خود، 1 یا 2 عملیات انجام دهند. بازیکن اوّل فقط می‌تواند در نوبت پایانی‌اَش 1 عملیات انجام دهد. بازیکن دوّم -چون خودش باعث پایان بازی شده- دیگر هیچ عملیاتی نمی‌تواند انجام دهد! بازی به پایان می‌رسد.

ب) اگر تمام شدن ذخیره‌ی قطعات بدن باعث پایان بازی شده باشد، بازی را ادامه بدهید تا جایی که همه‌ی بازیکنان، تعداد نوبت‌های برابری بازی کرده باشند (توجه داشته باشید که نشانگر بازیکن نخست در دست کیست). سپس هر بازیکن، یک نوبت دیگر (نوبت پایانی) بازی می‌کند.
وقتی همه‌ی بازیکنان، آخرین نوبت‌شان را بازی کردند، بروید سراغ امتیازشماری!


بازی تک‌نفره
در بازی تک‌نفره، شما با "آدام" (یعنی "Automated Dragon Assembling Machine" که فارسی‌ش می‌شه "مهسا" (ماشین هوشمند ساخت اژدها!)) رقابت می‌کنید؛ دستگاهی هوشمند که -طبق قوانینی که در ادامه، شرح داده خواهد شد- قطعات کوآتل را جمع‌آوری کرده و کارت‌های پیشگویی را  تأمین می‌کند. بجُز بخش‌های مشخّص‌شده، در سایر بخش‌ها و مراحل، قوانین بازی تک‌نفره تفاوتی با قوانین بازی اصلی ندارند.

آموزش بازی ایرانی کواتل (COATL)

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی انتزاعی
تعداد بازیکن۱ تا ۴ نفر
مدت زمان بازی۳۰ تا ۶۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازیسبک
گروه سنی۱۰ سال به بالا
نیاز به زبان انگلیسیبی نیاز
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيندارد
مهره و آدمك در بازيدارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out