نبرد در گرگ و میش (Twilight Struggle)

نبرد در گرگ و میش (Twilight Struggle)

کاهش قیمت !
نو

1,066,500 تومان

1,185,000 تومان

-10%

این محصول در انبار موجود نیست

انتخاب برای مقایسه

 
اطلاعات بیشتر

بازی فکری و رومیزی نبرد در گرگ‌ومیش (Twilight Struggle)

"اکنون شیپورها ما را فرا می‌خوانند... نه برای این‌که سلاح به‌دست بگیریم؛ اگرچه نیازمند سلاح هستیم!... نه برای این‌که رهسپارِ جنگ شویم؛ اگرچه برای جنگیدن آماده‌ایم!... بلکه برای این‌که سنگینیِ نبردی طولانی را بر دوش خود تاب بیاوریم؛ نبرد در گرگ‌ومیش..."

جملات پُرمغز و دقیقِ "جان اف. کندی" به بهترین شکل، فضای دوران "جنگ سرد" (از بعد از جنگ جهانی دوّم تا اواخر دهه‌ی هشتاد میلادی) را تشریح می‌کنند... نبردی بدون اسلحه و رقابتی نفس‌گیر برای تصاحب اطلاعات و تکنولوژی‌های تسلیحاتی و یارکشی‌های پنهانی... نبردی دیپلماتیک که در آن، تشخیصِ دوست از دشمن، کاری بود بس دشوار...

بردگیم "نبرد در گرگ‌ومیش" یک بازی دو نفره است که رقصِ 45 ساله‌ی دسیسه، نفوذ و شعله‌های گاه‌وبی‌گاه جنگ بین آمریکا و شوروی سابق را بازآفرینی می‌کند...

جنگ جهانی دوم  پایان یافته‌. دوره ای در تاریخ بشر که زیاده خواهی و انحصارطلبی قدرتمندان سبب کشتارهای عظیم و ویرانی و خسارات سنگین شد و عطش سیری ناپذیر آنان برای تسلط بر دنیا ثمره ای جز نابودی و نسل کشی و فقر برای دنیا نداشت بالاخره تمام شد، ولی آیا این میل لجام گسیخته انسان برای تسلط بر هم نوعان خود و ریاست بر جهانی که خود بخشی از آن است دوره ننگین دیگری را در تاریخ بشریت رغم خواهد زد؟ متاسفانه پاسخ مثبت است. دوره ای در تاریخ جهان که به جنگ سرد شهرت دارد!
اینک از بین ابرقدرت های جهان تنها دو نام باقی مانده و مابقی به دلیل خسارات سنگین، بدهی های اقتصادی یا اشغال نظامی از دور رقابت حذف شده اند. این دو نام، ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی، اینک آغزگر رقابتی طولانی و همه جانبه برای برتری جویی بر یکدیگرند و از هیچ تلاش و حربه ای برای برتری جویی فروگذاری نمی کنند زیرا در دنیا جایی برای دو ابرقدرت نیست.
نام بازی twilight struggle (نبرد در گرگ و میش) بر گرفته از سخنرانی مشهور کِندی رییس جمهور آمریکاست. بازی مخصوص 2 نفر با رنج سنی بزرگسال طراحی شده و حجم قوانین بالایی دارد. تسلط بر مکانیزم های آن نسبتا زمان بر است و در کل بازی مناسب بازیکنان نیمه حرفه ای و حرفه ای است. همچنین تسلط نسبی بر زبان انگلیسی و علاقه به تاریخ برای لذت بردن از آن لازم است. مکانیزم های آن در یک کلام بینظیر است و با یک شبیه سازی عالی از یک شرکت صاحب نام در زمینه بازی های جنگی و تاریخی روبرو هستیم. عناوین بهترین بازی دونفره دنیا و بهترین بازی جنگی دنیا به حق شایسته نام این عنوان می باشد و رتبه فوق العاده آن در سابت معتبر boardgamegeek گواه این مطلب می باشد.
روند بازی به طور خلاصه به  این شکل است که هر یک از بازیکنان کنترل یکی از ابر قدرت ها را بدست میگیرد. بازی در 3 دوره و 10 راند انجام شده و در هر راند بازیکنان باید با استفاده از کارت های بازی سعی کند در یکی از زمینه های : کنترل سیاسی و استراتژیک بر کشورها، رقابت فضایی و تبلیغاتی و رقابت نظامی بر بازیکن دیگر پیشی گرفته و امتیاز پیروزی کسب نماید. همچنین در صورت استفاده بیش از حد از عملیات نظامی یا کودتا در مناطق حساس، رفته رفته سیستم بازی به سمت بروز جنگ تسلیحاتی و هسته ای پیش خواهد رفت. کارت های بازی از طراحی فوق العاده برخودارند و بر اساس وقایع تاریخی  یا عملیات جاسوسی یا نظامی واقعی طراحی شده اند و در انتهای دفترچه قوانین بازی، خلاصه ای از وقایع مرتبط با هر کارت شرح داده شده که مطالعه آن برای علاقه مندان تاریخ بسیار جذاب است. نکته جالب در مورد امتیاز گیری در این است که در این بازی اختلاف امتیاز مهم است نه امتیاز مطلق هر بازیکن ( در دوران جنگ سرد هدف اصلی هر کدام از ابر قدرت ها این بود که اثبات کنند بر دیگری برتری محسوس دارند).در نهایت برنده بازی کسی است که در طول دوره اول و دوم بازی بتواند کنترل کامل اروپا را بدست آورد یا در طول بازی به اختلافی  بیش از 20 امتیاز از طرف مقابل برسد. اگر هیچ کدام از این دو اتفاق نیفتد بعد از 10 راند برنده بازی کسی است که اختلاف امتیاز به نفع اوست و هر بازیکنی که در طول بازی باعث شروع جنگ هسته ای شود بازنده خواهد بود.
در نهایت این بازی فوق العاده را به تمام کسانی که با دنیای بردگیم آشنایی دارند و میخواهند وارد دنیای بازی های سنگین شوند توصیه می کنیم. پیشنهاد می کنیم از حجم زیاد قوانین آن نترسید زیرا با کمی حوصله و پشتکار به یکی از متفاوت ترین تجربه های شما از یک بازی رومیزی تبدیل خواهد شد.

 
برگه اطلاعات
دسته بندیبازی جنگی، بازی استراتژیک
تعداد بازیکن۲ نفره
مدت زمان بازیبیشتر از ۱۲۰ دقیقه
پيچيدگي و سختي بازینیمه سنگین
گروه سنی۱۳ سال به بالا
مکانیک های بازیArea Control / Area Influence, Campaign / Battle Card Driven, Dice Rolling, Hand Management, Simultaneous Action Selection
نیاز به زبان انگلیسیزیاد ( مقدار نوشته زیاد و جملات سنگین و احتیاج به دانش بالای زبان )
جنس قطعاتمقوا، پلاستیک
كارت در بازيدارد
صفحه در بازیدارد
تاس در بازيدارد
مهره و آدمك در بازيندارد
توكن در بازيدارد
تايل هاي مقوايي در بازيدارد
مجسمه هاي مينياتوري در بازیندارد
مقایسه 0

No products

To be determined Shipping
0 تومان Total

Check out